No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Komunálne voľby 2018 v číslach. Pozrite si koľko hlasov získali jednotliví kandidáti

Výsledky komunálnych volieb 2018, ktorým patrila uplynulá sobota, sú už známe. Redakcia Rimava.sk Vám prináša podrobný prehľad získaných hlasov jednotlivých kandidátov na post primátora i poslancov mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote. Rovnako aj prehľad získaných hlasov novozvoleného primátora v meste Hnúšťa a primátorky Tisovca.V okrese Rimavská Sobota bolo v týchto komunálnych voľbách zapísaných 18 924 voličov. Z toho bolo vydaných 8 873 obálok a odovzdaných o jednu obálku menej, teda 8 872. Z celkového počtu odovzdaných hlasovacích obálok bolo 8 757 platných pre voľby primátora. V percentuálnom vyjadrení k volebným urnám prišlo svoj hlas odovzdať 46, 88 percent voličov. Čo je viac ako 10 percent nad priemerom v posledných troch komunálnych voľbách.

Primátor Rimavskej Soboty sa už po tretí raz po sebe stal Jozef Šimko. V týchto komunálnych voľbách z celkového počtu odovzdaných hlasov získal 5081 platných hlasov (percentuálne to je 58,02 percent). Druhý s najvyšším počtom hlasov je Radovan Ceglédy, ktorý získal 3 192 platných hlasov (v percentách to predstavuje 36,45 percent). Tretí v poradí skončil Róbert Zagyi s počtom platných hlasov 281 (3,20 percent) a na štvrtom miest skončil Viliam Vaš, ktorý získal 203 platných hlasov (2,31 percent).

Zmeny na poste hlavy mesta však nastali v Hnúšti i Tisovci. V Hnúšti z 2480 platných odovzdaných hlasov získal 1 302 platných hlasov Roman Lebeda a stal sa tak primátorom Hnúšte. Za ním o 148 menej platných hlasov skončil Michal Bagačka a na treťom mieste s 26 platnými hlasmi skončila Anna Gráčová. V Tisovci celkový počet odovzdaných platných hlasov predstavoval množstvo 1 612. Z toho novozvolená primátorka Irena Milecová získala 689 platných hlasov, 504 platných hlasov získala Hana Homoľová a tretí kandidát na primátora, Pavel Cibuliak, získal 419 platných hlasov.

Všetci primátori v spomínaných mestách kandidovali ako nezávislí kandidáti.

Obyvatelia slovenských miest si volili aj svojich zástupcov do mestských či obecných zastupiteľstiev. Výnimkou nebola ani Rimavská Sobota, kde oproti hlavy mesta nastali zmeny. Do mestského zastupiteľstva v okresnom meste zasadne na najbližšie 4 roky 21 poslancov, z toho 11 bude nových. Oproti minulému volebnému obdobiu sa celkový počet poslancov zvýšil o dvoch, a to po jednom zástupcovi občanov vo volebnom obvode č. 1 Staré mesto – Chrenovisko – Vyšná Pokoradz a volebnom obvode č. 2 Rožňavská – Šibeničný vrch – Sabová – Vinice – Bakta.

Zmeny v radoch zástupcov občanov nastali takmer v každom volebnom obvode. Asi tou najväčšou je volebný obvod č. 2, kde zo štvorice poslancov sú traja noví. Väčšiu zmenu v zložení poslancov vidieť aj v najväčšom volebnom obvode, a to obvod č. 4 Sídlisko Západ – Sobôtka – Kľačany, kde zo šesť poslancov sú štyria noví. Rimavská Sobota má však aj jeden volebný obvod, kde na poste poslancov nenastala žiadna zmena. Je ním volebný obvod č. 5 Tomašová – Včelinec – Dúžavská cesta – Kurinec, kde do kresiel poslancov zasadnú na ďalšie 4 roky tí istí zástupcovia občanov ako v uplynulom volebnom období.

Zoznam zvolených poslancov Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote:

Volebný obvod č. 1 Staré mesto – Chrenovisko – Vyšná Pokoradz

Rigó Ladislav (počet hlasov 695)
Bornayová Eva (počet hlasov 593
Demeter Michal (počet hlasov 560)
Matzenauer Jaroslav (počet hlasov 523)

Volebný obvod č. 2 Rožňavská – Šibeničný vrch – Sabová – Vinice – Bakta

Tankó Štefan (počet hlasov 641)
Juhászová Erika (počet hlasov 602)
Jurkemík Ján (počet hlasov 593)
Kuvik Robert (počet hlasov 460)

Volebný obvod č. 3 Sídlisko Rimava – Malohontská

Vaľo Roman (počet hlasov 760)
Baláž Štefan (počet hlasov 688)
Figei Tibor (počet hlasov 620)
Andrášiová Andrea (počet hlasov 609) ,

Volebný obvod č. 4 Sídlisko Západ – Sobôtka – Kľačany

Hazucha Ivan (počet hlasov 860)
Juhász Peter (počet hlasov 853)
Zsóriová Anna (počet hlasov 833)
Zvara Pavel (počet hlasov 822)
Bagačka Jaroslav (počet hlasov 734)
Slanina Roman (počet hlasov 734)

Volebný obvod č.5 Tomašová – Včelinec – Dúžavská cesta – Kurinec

Sliva Tomáš (počet hlasov 569)
Cziprusz Zoltán (počet hlasov 568)
Tóth Jozef (počet hlasov 478)

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross