No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Osvetlenie, zastávky a komunikácie pri Tescu ponúkajú mestu za údržbu cesty a reklamu

Verejné osvetlenie, autobusové čakárne, chodníky a zrekonštruované komunikácie pri Tescu v celkovej hodnote viac ako 85 tisíc eur by sa mohli dostať do vlastníctva mesta. Spoločnosť zo Žiaru nad Hronom ich samospráve ponúka za to, že sa mesto zaviaže celoročne udržiavať prístupovú komunikáciu k obchodnému centru. Zároveň má spoločnosti vyčleniť priestor na reklamu v mestských novinách a na novovybudovaných autobusových zastávkach. O tom, či mesto k takejto dohode pristúpi, majú rozhodnúť poslanci mestského zastupiteľstva na svojom najbližšom rokovaní v stredu, 16. januára.

Ako sa uvádza v materiáloch na zasadnutie, majetok by bol v správe Technických služieb mesta, ktoré sa starajú o verejné osvetlenie, čistenie zastávok, obnovu dopravného značenia a údržbu miestnych komunikácií. Ak by mesto od súkromnej spoločnosti prevzalo osvetlenie aj komunikácie a zastávky,  po dobu piatich rokov by malo zabezpečiť údržbu prístupovej cesty k Tescu. Zároveň sa zaviaže, že umožní propagáciu pripravovaných obchodných objektov v rámci obchodnej zóny, vyčlenením štvrtiny strany v mestských novinách, po dobu funkčného obdobia súčasného primátora. Mesto má tiež vyčleniť plochu o rozmeroch 1x1 meter na reklamu na autobusových čakárňach.

Mestská rada vo svojom stanovisku k tomuto bodu uvádza, že rozhodnutie ponechá na Mestské zastupiteľstvo. Návrh bude predložený v rámci majetkovoprávnych otázok.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross