No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Konateľ MŠK Štefan Szántó sa vzdáva funkcie, podľa Auxta už majú aj náhradníka

Konateľ Mestského športového klubu (MŠK) Rimavská Sobota Štefan Szántó sa k poslednému októbrovému dňu vzdáva svojej funkcie. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil sám Szántó, ktorý je zároveň prednostom tunajšieho mestského úradu. Podľa Szánta si funkcia konateľa MŠK vyžaduje celého človeka a on je maximálne pracovne vyťažený na svojom pracovisku. Ako podotkol, počas jeho funkcie konateľa sa nestalo ani raz, aby hráči nemali výplaty a klub v súčasnosti nemá podľa odsúhlaseného rozpočtu financie už ani tento mesiac. "Každý mesiac boli financie zabezpečené," konštatoval Szántó. Ako uvádza, mrzí ho, že valné zhromaždenie MŠK na svojom júlovom zasadnutí odsúhlasilo prihlášku všetkých družstiev do svojich súťaží a zároveň poslanci MsZ (súčasne členovia VZ MŠK) však neodsúhlasili v rozpočte mesta finančné prostriedky potrebné na dôstojné ukončenie hospodárenia klubu v roku 2012.

Štefan Szántó bol do funkcie konateľa MŠK vymenovaný začiatkom minulého roka. Ako vtedy pre Rimava.sk uviedol, konateľom klubu bude len dočasne. Podľa jeho slov sa tejto funkcie kvôli pracovnej vyťaženosti ujať nechcel. Súhlasil však preto, aby nemuseli byť vynaložené ďalšie financie, keďže post konateľa zastáva ako neplatenú funkciu.

Člena dozornej rady MŠK a zároveň poslanca MsZ Františka Auxta informácia o rozhodnutí konateľa neprekvapila. Ako ďalej pre Rimava.sk Auxt uviedol, Szántó je dosť vyťažený. Podľa jeho slov už majú vyhliadnutého aj jeho dočasného zástupcu. Konkrétne meno Auxt zatiaľ neuviedol, naznačil však, že pôjde o člena dozornej rady. "Je to známy človek, ktorý sa do futbalu rozumie," ubezpečil Auxt. Členom dozornej rady okrem Františka Auxta je Zoltán Harnócz, Ján Čillík, Zoltán Kónya, Ján Hruška. Ako Auxt podotkol, aj vzhľadom na finančnú stránku, situácia smeruje k zrušeniu veľkého futbalu v Rimavskej Sobote. "Dotiahnuť však súťaž treba," zdôraznil Auxt, podľa ktorého o zmluvách s hráčmi treba hovoriť už odteraz.

Najbližšie valné zhromaždenie MŠK je zvolané na 29. októbra, predošlé sa pre nedostatočný počet členov, poslancov MsZ nekonalo.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross