No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ VIDEO: Konateľa MsBS ani po druhýkrát nezvolili, kandidáti sa zapotili pri odborných otázkach

25. októbra 2011 | |  | |

Konateľa Mestskej bytovej správy (MsBS) dnes poslanci opäť nezvolili, žiadny z troch kandidátov  nezískal trojpätinovú väčšinu hlasov. Primátor Jozef Šimko, ktorý je zároveň druhým konateľom mestskej eseročky, navrhuje zmeniť zakladateľskú listinu, podľa neho by na voľbu nového konateľa mala stačiť nadpolovičná väčšina hlasov poslancov.

Zo šiestich uchádzačov prihlásených do opakovaného výberového konania splnili podmienky všetci. Komisia stanovila ich poradie, primátor pred poslanecký zbor (ktoré je zároveň valným zhromaždením MsBS, pozn. red) posunul prvých troch, Jozefa Suju, Anetu Vargicovú a Angeliku Lauro. "Pod čiarou" ostal Vladimír Ďuro a Juraj Hrabovský, ktorí sa o post konateľa uchádzali opätovne, aj Martin Faško, ktorý predtým nekandidoval.

Traja vybratí uchádzači mali aj dnes priestor na prezentáciu, hneď po nej im poslanec Ján Végh nečakane predložil pripravený zoznam otázok, z technickej, legislatívnej aj všeobecnej oblasti, na ktoré kandidáti neboli pripravení. V prvom kole tajnej voľby získala najmenej hlasov Vargicová (3), Suja a Lauro získali zhodne po 6 hlasov. Obaja tak postúpili do druhého kola. Nasledovala niekoľkominútová porada prítomných poslancov za zatvorenými dverami, Jozefovi Sujovi napokon odovzdali svoj hlas štyria, Angelike Lauro deviati. Ani to však nestačilo na jej zvolenie a tak voľba konateľa MsBS bola opäť neúspešná.

Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Jozef Šimko, predpokladal, že ani dnes meno nového konateľa nebude známe. Pripravil návrh na zmenu zakladateľskej listiny MsBS, o ktorej poslanci budú rozhodovať na pokračujúcom zasadnutí MsZ v stredu, 2. novembra o 15.00 hod.

.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross