Tretie kolo Slovnaft Cupu bolo konečnou stanicou pre futbalistov MŠK Rimavská Sobota. Zverenci trénera Tomáša Boháčika nestačili v domácom prostredí na druholigový FC Košice a jednoznačne podľahli východniarom 0:7. Výkonnostný rozdiel medzi mužstvami bol markantný. Hostia boli po každej stránke lepší. Soboťania sa nachádzajú v tretej lige na siedmej priečke, Košičania figurujú v druhej lige na treťom mieste, ale odohrali o zápas menej než dva prvé dva celky. V doterajšom priebehu súťaže ešte neprehrali.

Zo zoznamu zranených sa vrátili do základnej zostavy MŠK dvaja hráči, a to jednak Csaba Juhász i Štefan Rubint. V priebehu druhého dejstva to na pár minút skúsil David A. Fadairo. Stopérska dvojica domácich nastúpila v improvizovanom zložení, tvorili ju Matej Vargic s Jánom Halajom. Hostia obmenili základnú zostavu v porovnaní s ich víkendovým duelom.

Po chybe v rozohrávke domácich išli hostia do vedenia už v 1. min. Brankára Michalíka prekonal Turik. Východniari mali hernú prevahu a vytvárali si príležitosti. Druhý gól FC vsietil po akcii stredom obrany v 18. min Kolumbijčan Rendon. Pri ďalších šanciach Košičanov potom rimavskosobotský brankár podržal svoj mančaft. V 35. min zakončoval na opačnej strane Juhász, ale nenamieril presne. V 45. min sa ujala strela Rendona a MŠK tak prehrával 0:3.

Štvrtý gól hostí dal v 53. min Košuda, keď dorazil loptu do siete odrazenú od žrde. O pár sekúnd sa skóre zmenilo opäť. Po kombinačnej akcii Košičanov rozvlnil v 54. min sieť znovu Košuda. Michalík zmaril hosťom šance v 55. min i v 59 min. Lenže v 60. min nemal nárok a Kim zvýšil na 0:6. Slabú strelu do priestoru košickej svätyne vyslal v 64. min Juhász. O štyri minúty trafili hostia brvno. V 74. min sa dostal do zakončenia mladík Zvara, ale gólman Giertl mu pokazil radosť. Košičania rozobrali v 82. min obranu domácich a Karaš upravil na 0:7. Východniari si vytvárali aj v záverečných minútach príležitosti, ale Michalíka už neprekonali.

„Bolo vidieť rozdiel tej jednej ligy. Košice majú výborné mužstvo. Herne a kvalitatívne nás určite predčili a zaslúžene vyhrali. Škoda, že až takým vysokým výsledkom, lebo 0:7 je veľa a to nás mrzí. Chceli sme hostí potrápiť, ale, žiaľ, nevyšlo to. Prehrali nás po každej stránke. Určite klobúk dole pred Košicami. Situácia je v našom tíme taká, aká je. Fadairo sa znovu zranil. Aj mne tá tréningová a zápasová záťaž chýbala,“ uviedol pre Rimava.sk Csaba Juhász.

MŠK Rimavská Sobota – FC Košice 0:7 (0:3)

Góly: 18. a 45. Rendon, 53. a 54. Košuda, 1. Turik, 60. Kim, 82. Karaš.

R. Sobota: Michalík – Mičuda, Vargic, Halaj, Suja – Balog, Kalmár, Š. Rubint (69. Fadairo – 79. Gáspár), Fajčík, Cs. Juhász – S. Zvara.

Košice: Giertl – Matta, Pavúk, Jonec (46. Elexa), Kuc – Kim (61. Ristovski), Turik, Kuc, Novák (61. Sabol), Liener (46. Karaš) – Rendon (46. Gáll).

Zdroj: Rimava.sk