No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krahulcová sa na Cape Epic opäť umiestnila v prvej desiatke

Zdroj: Archív Martina Krahulcová

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA – Etapové preteky dvojíc na horských bicykloch, ktoré sa každoročne konajú v Juhoafrickej republike, sú často prirovnávané k Tour de France. Martina Karhulcová z Hrachova na nich odštartovala po tretíkrát vo dvojici s Jankou Števkovou.

V silnej tohtoročnej konkurencii sa na etapových pretekoch umiestnili opäť v top 10. "Preteky sa nám podarilo dokončiť na celkovom siedmom mieste v kategórii 'ženy elite' bez akejkoľvek technickej poruchy, ktorá by nám zabrala čas. Počasie bolo tiež priaznivé a to až tak, že piatu etapu museli organizátori skrátiť kvôli vysokým teplotám, no stále to bola výživná a kopcovitá etapa," uviedla Krahulcová pre portál Rimava.sk.

Krahulcová si Cape Epic užila naplno, keďže na Slovenksu ani v okolitých krajinách nenájde podobný povrch ako práve v Juhoafrickej republike.

Článok pokračuje pod reklamou


"Na predposlednú etapu sa mierne ochladilo a ráno na štarte dokonca aj pršalo, ale aspoň sa nám na trati neprášilo a bola dobrá viditeľnosť v zjazdoch. Keď sa pozriem na výsledkovú listinu, tak som rada, že sa nám v dvoch etapách podarilo poraziť majsterku Európy a majsterku Švajciarska a taktiež aj minuloročnú víťazku Cape Epic z Namíbie," skonštatovala cyklistka z Hrachova.

"Napriek tomu, že sa nám tento rok nepodarilo nájsť žiadneho finančného sponzora a na Slovensku nemáme vytvorené podmienky pre cyklistiku, tak ako zahraničné profesionálne cyklistiky sme s výsledkom veľmi spokojné," dodala Krahulcová a poďakovala všetkým, ktorí ju podporovali.

"Kedže popri pretekoch a tréningoch chodím aj do práce, tak by som sa chcela poďakovať Okresnému riaditeľstvu Policajného zboru v Rimavskej Sobote za to, že som mohla čerpať dovolenku a taktiež ďakujem Filipovi Balciarovi z Profibikers za servis vidlice a dodanie materiálu pre môj bicykel."


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross