Krahulcová si vylepšila pozíciu. Na ME v horskej cyklistike skončila v druhej desiatke

Zdroj foto: FB Martina Krahulcová

HRACHOVO/FRANCÚZSKO - Slovenská cyklistka a rodáčka z Hrachova Martina Krahulcová absolvovala majstrovstvá Európy v maratóne horskej cyklistiky v kategórii ženy elite. Tie sa uskutočnili vo Francúzsku.

Pred štartom sužoval podmienky na trati dážď. Ten zanechal množstvo blata a pretekárom sa išlo ťažšie.

Krahulcová bola už od úvodu pretekov medzi najlepšími, držala sa v Top 15. "V polovici pretekov som sa cítila stále dobre a chcela som sa v neustávajúcich kamenistých kopcoch posunúť do Top 10," okomentovala Krahulcová.

Článok pokračuje pod reklamou

Cyklistiku však trápili unavené nohy, ktoré jej nedovolili sa do Top 10 prebojovať. Pokúsila sa tak teda udržať svoju pozíciu. "Trať bola 80 kilometrov dlhá a nastúpala som celkom 2750 metrov. Do cieľa som prišla na 14. mieste," doplnila Krahulcová.

Na štart majstrovstiev Európy sa podľa jej slov postavilo tento rok celkovo 48 žien. Ako v závere dodala, podarilo sa jej vylepšiť pozíciu o 5 miest oproti minuloročným ME v Česku.