No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krahulcová žne úspech za úspechom. Získala striebro na Slovenskom pohári

4. septembra 2023 | | | |  | 
Zdroj: Archív Martina Krahulcová

SEREĎ/HRACHOVO – Uplynulú sobotu (2. septembra) sa v Seredi konalo historicky prvé kolo Slovenského pohára v cyklistickej disciplíne gravel. Náš región opäť úspešne reprezentovala rodáčka z Hrachova Martina Krahulcová, ktorá pretekala v kategórii žien.

"Naša trať mala 70 kilometrov a prevýšenie 450 metrov. Obsahovala 90 percent nespevnených ciest tvrdého štrku, ako aj množstvo trávnatých povrchov a 10 percent bol asfalt," uviedla pre portál Rimava.sk podmienky jazdy Krahulcová.

Článok pokračuje pod reklamou


Cyklistka z Hrachova sa na pretekoch umiestnila na krásnom druhom mieste, no cesta za striebrom rozhodne nebola jednoduchá.

"Od štartu sa išlo v skupine dosť rýchle tempo, kde každá malá chyba mohla byt rizikom pádu, alebo defektu. Ja som sa cítila dobre a dokázala som sa udržať v skupine až do konca a záverečných 500 metrov rozhodlo. Trať splnila svoj účel a prilákala množstvo hobby cyklistov, ako aj profesionálnych cestných cyklistov," dodala Krahulcová, ktorá sa špecializuje na horskú cyklistiku, a tak bola pre ňu disciplína gravel spestrením úspešnej sezóny. Ďalšie kolo v disciplíne gravel sa bude konať v Komárne.

Zdroj: Archív Martina Krahulcová

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross