No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kraj podporí rozvoj cestovného ruchu, zaviazal sa k tomu aj podpisom memoranda

Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja podpísalo so zástupcami šiestich Oblastných organizácií cestovného ruchu (OOCR) v kraji Memorandum o partnerstve na rozvoji cestovného ruchu. Kraj tak pomôže personálne posilniť OOCR, ktoré spájajú súkromný a verejný sektor v oblasti cestovného ruchu. Súčasťou podpory budú financie na projektové zámery v prospech cestovného ruchu. Rimava.sk o tom informoval Matej Bučko, hovorca BBSK.

Podľa jeho slov pblastné organizácie cestovného ruchu patria ku kľúčovým organizáciám venujúcim sa rozvoju cestovného ruchu v regióne. Spolu s Miestnymi akčnými skupinami (MAS) majú byť hlavnými partnermi regionálneho rozvoja. Ako ďalej poznamenal, predseda BBSK Ján Lunter preto podpísal Memorandum o partnerstve na rozvoji cestovného ruchu na území Banskobystrického samosprávneho kraja. „Ponúkame spoluprácu a zastrešenie aktivít, ktoré pomáhajú rozvoju kraja,“ povedal Lunter. Ako Bučko spomenul, súčasťou memoranda je záväzok kraja cez novovzniknutú Rozvojovú agentúru BBSK personálne podporiť každú OOCR dvoma ľuďmi, ktorí sa budú venovať destinačnému (regionálnemu) manažmentu a marketingu. „Rozvojová agentúra bude taktiež poskytovať analýzy a dáta o návštevníkoch v kraji. Súčasťou podpory budú financie na projektové zámery v prospech cestovného ruchu,“ podotkol bučko.

Prístup BBSK podľa hovorcu vítajú aj zástupcovia OOCR. „Je to veľmi dobrá aktivita a vítam ju. Dáva nám potenciál na rozvoj, dôležitá je deklarovaná finančná a personálna podpora zo strany kraja. Verím, že dokážeme tento región pozdvihnúť,“ povedal predseda predstavenstva OOCR Stredné Slovensko Ján Nosko.

Memorandum o partnerstve podpísalo okrem predsedu BBSK celkovo šesť Oblastných organizácií cestovného ruchu: OOCR Turistický Novohrad – Podpoľanie, OOCR Stredné Slovensko, OOCR Dudince, OOCR Región Horehronie, OOCR Región Gron a OOCR Región Banská Štiavnica.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: BBSK


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross