No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krajské očkovacie centrá zrejme čoskoro skončia, vrátane R. Soboty, Revúcej a Lučenca

BANSKÁ BYSTRICA – Ak sa nezvýši záujem o očkovanie, veľkokapacitné vakcinačné centrá Banskobystrického samosprávneho kraja budú v horizonte mesiaca až dvoch postupne zatvárané. Na dnešnej (31. 5.) tlačovej konferencii o tom informovalo vedenie BBSK.

Mobilné očkovanie budeme prevádzkovať o niečo dlhšie, radi by sme sa dostali do čo najviac obcí a tie, kde sme boli, určite obídeme aj s druhou dávkou vakcíny. Náš mandát však pomaly končí a ak nedostaneme nejaký ďalší, nevieme pokračovať. Na ťahu je teraz ministerstvo zdravotníctva, od ktorého očakávame jasnú predstavu o ďalšom postupe,“ povedal podpredseda kraja Ondrej Lunter.

Článok pokračuje pod reklamouAko BBSK dodáva v tlačovej správe, k tomu, aby sme mohli získať kolektívnu imunitu, potrebujeme dosiahnuť zaočkovanosť 70 %. V tejto chvíli sú celoslovenské čísla hlboko pod 50 % a pribúda minimum prihlásených do čakárne registračného systému.

Aktuálne je v BBSK v prevádzke osem veľkokapacitných očkovacích centier, v našich regiónoch ide o Rimavskú Sobotu, Lučenec a Revúcu. Podľa údajov kraja v nich zaočkovali viac ako 88 000 ľudí. Pôvodne sa uvažovalo s otvorením centier aj v Hnúšti, Fiľakove, Poltári či Jelšave, kde mali samosprávy o vytvorenie vakcinačného miesta záujem, k realizácii však nikdy nedošlo. BBSK ale otvoril mobilné očkovacie centrum v Tornali.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross