No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Kraskove vybudovali nový prístrešok, chcú obnoviť i kultúrny dom

KRASKOVO – Za budovou obecného úradu v Kraskove pribudol nový veľký prístrešok, ktorý lemuje stenu úradu aj priľahlého kultúrneho domu. Podľa slov starostu Jána Blaha ho postavili svojpomocne.

Budoval som ho ja osobne s kamarátmi, keďže sa mnohí rozumieme tesárčine. Dostali sme na tento účel z Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont 3400 eur s päťpercentným spolufinancovaním, čo nám pokrylo hlavne nákup materiálu,“ priblížil starosta.

Altánok má slúžiť ako zázemie pre rôzne obecné kultúrne a športové podujatia, keďže hneď vedľa je športové ihrisko. Výhodou je i dlažba, ktorú na priestranstve pod súčasným altánkom a pred ním vybudovali v uplynulom období.

Článok pokračuje pod reklamouAko Blaho dodal, v obci sa snažia šetriť a mnohé veci robiť z vlastných prostriedkov či svojpomocne, keďže neraz je to jediná cesta. „Musíme proste špekulovať. Sám obnovujem aj kultúrny dom, kladiem dlažbu, opravil som tam WC. Mnohokrát, keď niekto príde a hľadá starostu, mu v montérkach vravím: to som ja. Vtedy sa mnohí čudujú, čo vy robíte v montérkach? Však robím,“ uviedol Blaho s úsmevom.

Ďalším z plánov v dedine je napríklad obnova fasád obidvoch spomínaných obecných budov, ako aj rekonštrukcia chodníkov v obci. „Budeme to robiť postupne, podľa možností,“ zakončil starosta.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross