No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRASKOVO: Stredoveký festival má pokračovať aj v tomto roku. Organizátori avizujú veľké lákadlo

KRASKOVO – Stredoveký festival Z histórie Malohontu, ktorý sa v uplynulých rokoch konal v Kraskove, by mal pokračovať aj v tomto roku. Organizátori už na jeho príprave pracujú, plány im však môže skrížiť aktuálna nevyspytateľná situácia okolo indického delta variantu nového koronavírusu.

Podľa dramaturga predchádzajúcich ročníkov, historika Viktora Brádňanského, chcú v prvom rade zachovať celkovú koncepciu programu, ktorú zaviedli od prvého ročníka. „To znamená, že doobeda to bude skôr pre odbornú verejnosť a ľudí, ktorí sa chcú niečo priučiť o histórii nášho regiónu v časoch stredoveku. Budeme mať aj komorný koncert v interiéri kostolíka, čiže opäť tam zaznejú tóny dobovej stredovekej hudby,“ avizoval Brádňanský.

Doplnil, že celý deň budú pripravené programy pre deti, šermiarske skupiny, dobová gastronómia či sokoliari. „Veľkým lákadlom tohto ročníka však bude rytiersky turnaj na koňoch,“ prezradil organizátor.

Článok pokračuje pod reklamouAko pokračoval starosta Kraskova Ján Blaho, podujatie je naplánované na 4. septembra. „Dúfam, že nám to vyjde. Stále však počúvame o pandémii a v auguste sa majú robiť zase nejaké zmeny, tak neviem. Ľudia sa však toho festivalu chytili a bol oň veľký záujem, čo ma trochu aj prekvapilo,“ uviedol.

Na usporiadanie festivalu získali organizátori z Gemersko-malohontského osvetového strediska finančnú dotáciu od Fondu na podporu umenia, ako aj od Banskobystrického samosprávneho kraja, Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer a Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus. Blaho dodal, že pomoc prišla tiež z Mikroregiónu Teplý Vrch.

Ako starostovia držíme spolu. Pomáhali mi aj prvýkrát, keďže toto bolo pre mňa niečo nové. Predtým som 25 rokov podnikal, ale toto je o niečom inom,“ objasnil Blaho a súčasne vyzdvihol účasť, ktorá sa v uplynulých ročníkoch pohybovala na úrovni okolo 800 až 900 návštevníkov. „Na takú malú dedinu je to pekná návštevnosť,“ dodal.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross