No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: Vengrín navštívil Kollára, v regióne fungujú tri veľké skupiny otužilcov

4. februára 2022 | |  | 

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD - V dnešnom prehľade krátkych správ vám priblížime napríklad program Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote či prednášku polície na tému šikana a kyberšikana.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote má na február nachystaných niekoľko výstav. Jednou z nich je výstava s názvom Rimavská Sobota 1271-2021. Predstavuje 750 rokov mesta.

"Dominantou výstavy je časová os dlhá 10 metrov, na ktorej sú prezentované najvýznamnejšie dátumy a udalosti z viac ako 750-ročnej existencie mesta Rimavská Sobota. Návštevník výstavy si môže vychutnať virtuálnu prechádzku uličkami Rimavskej Soboty v druhej polovici 18. storočia," uviedla Martina Oštrom Mareková, PR referentka múzea.

Medzi ďalšími výstavami sú v ponuke aj Syseľ a Romano Dživipen - Rómsky život. Predmetom mesiaca je Fajansa z etnologického fondu Gemersko-malohontského múzea.

HNÚŠŤA - Polícia zavítala na Základnú školu Klokočova v Hnúšti v rámci prednášok na tému šikana a kyberšikana. Deťom vysvetlili, čo nie je vhodné zverejňovať na internet, napríklad intímne fotografie a videá.

"Internet má totiž aj svoju odvrátenú tvár a prostredníctvom sociálnych sietí sa môže takýto materiál nekontrolovane šíriť ďalej. Intímne fotografie a videá sa nemajú posielať nikomu, ani priateľom, ktorí nimi v budúcnosti už nemusia byť," informovala Polícia SR - Banskobystrický kraj na svojom Facebooku.

Zdroj: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

GEMER/MALOHONT - V regiónoch Gemer a Malohont existujú tri veľké skupiny ľudí, ktorí sa radi chodia schladiť do studenej vody počas zimných dní. V Rimavskej Sobote funguje zoskupenie Sobotské ľadové medvede, ktorého členovia sa stretávajú na Kurinci.

Druhou skupinou sú Tisovské cencúle. Títo nadšenci otužovania sa stretávajú v potoku Furmanec nad Tisovcom. V zoskupení sú napríklad viceprimátor Tisovca Dušan Kojnok či manažér MŠK Tisovec Peter Rukavica.

Treťou nadšeneckou skupinou sú Revúcke vločky. Otužilci sa stretávajú na rôznych miestach, napríklad na vodnej nádrži Miková, pri Hutníckom vodopáde - Bobačka nad Muránskou Hutou či v tokoch pri Gombaseckej jaskyni. Svoje stretnutia si dohadujú na facebookovej skupine Revúcke vločky.

Vpravo na fotografii sa nachádza aj primátor Revúcej Július Buchta. Zdroj: FB Región Gemer

HNÚŠŤA - Samospráva Hnúšte spustila výzvu na predkladanie projektov a výziev v rámci participatívneho rozpočtu. Projekty je možné podávať do 31. marca 2022. Limitná suma na jeden projekt je 800 eur.

Svoje návrhy môžete zasielať na adresu Mestský úrad, Francisciho 74/2, 981 01 Hnúšťa, alebo ich podať osobne v Klientskom centre Mestského úradu Hnúšťa.

RATKOVÁ – Obec v okrese Revúca, sa dočká rekonštrukcie dvoch ciest, ktoré si to nutne vyžadujú. Dotácie od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na základe schválených výziev dokážu podporiť niekoľko obcí a miest v regionálnom rozvoji.

Ako potvrdil starosta obce Ratková Marcel Poprocký, na dve cesty v obci, ktoré sú v dezolátnom stave a už ani nie je možné po nich prechádzať, je vyčlenených viac ako 67-tisíc eur. Výška dotácie je viac ako 64-tisíc eur a dofinancovanie zo strany obce predstavuje viac ako 3-tisíc eur. „Moja predstava je taká, aby sa s tým začalo niekedy v období jar - leto,“ vyjadril sa starosta Poprocký.

POLTÁR - Mestský úrad v Poltári je od pondelka 31. januára až do odvolania uzatvorený. Informuje o tom mesto na svojej webovej stránke.

"V prípade úmrtia kontaktujte pracovníčku matriky na tel. č. 047/4308413," uviedlo mesto. Dôvod uzatvorenia neuviedli.

HNÚŠŤA - Divadelný súbor Katalpa, ktorý pôsobí v Hnúšti, navždy opustila ochotnícka divadelníčka Bernadeta Konczová. Od obnovenia divadla pred siedmimi rokmi hrala s plným nasadením v každej hre.

"Predstavenie poslednej hry bude, žiaľ, sledovať už z divadelného neba. V našich mysliach a srdciach však zohráva hlavnú úlohu aj naďalej," uviedli členovia divadelného súboru na stránke mesta.

TISOVEC/BRATISLAVA - Okresný predseda Sme Rodina a zastupujúci náčelník mestskej polície v Tisovci Ján Vengrín navštívil predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára.

"Témou stretnutia bola hlavne zamestnanosť, respektíve nezamestnanosť v našom regióne. Riešili sme koncepciu a stratégiu zamestnanosti v našom okrese. Nechcem nič dopredu zakríknuť, ale svitá nám v regióne a možno aj v Tisovci na lepšie časy," uviedol Vengrín na sociálnej sieti.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross