No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KULTÚRA: Ponuka programov na najbližšie obdobie

Všetkých milovníkov krásnej hudby pozývame už dnes, 10. apríla o 19.00 hod. do divadelnej sály Domu kultúry na druhý koncert 38. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote. SAXOPHONE SYNCOPATORS je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa venuje interpretácii skladieb vážnej hudby, ktoré boli pre takéto nástrojové obsadenie skomponované. Účinkujú: Pavol Hoďa - soprán/alt saxofón, Ján Gašpárek - alt saxofón, Ladislav Fančovič - tenor saxofón, Frederika Babuliaková - barytón saxofón. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste.

Séria zábavno-vedomostných kvízov pokračuje!
Chcete si otestovať svoje vedomosti a pritom sa skvelo zabaviť? Tak neváhajte a prihláste sa do Kvízmajster ligy! Druhé kolo štartuje už 12. apríla o 18-tej v bábkovej sále Domu kultúry a moderovať ho nebude nik iný, než Slavo Hlásny, rekordman relácie DUEL RTVS. Zostavte 3 až 6-členný súťažný tím a rezervujte si svoj stôl na čísle: 0903 669 609 alebo priamo v Dekáč - cafe & cocktail bar. Tešíme sa na Vás! Vstupné: Dobrovoľné.

Prvé divadlo mydlových bublín z ukrajinskej Odessy prvýkrát na Slovensku
V rámci svojej šnúry predstavení zavíta už túto sobotu, 14. apríla o 16.00 hod. aj do Rimavskej Soboty. Na javisku Domu kultúry tak privítame ich bublinovú šou „Dobrodružstvá Mydlinky a Bublíkа v Bublilande“. Je to jedno z najzábavnejších a najnezvyčajnejších detských predstavení, kde hlavní hrdinovia sú mydlové bubliny! Obyvatelia čarovnej krajiny a žiaci špeciálnej „bubli-bubli” školy, Mydlinka a Bublík, prenikajú do tajomstiev zaujímavej náuky – mágie skrotenia mydlových bublín. Ponorte sa spolu s nimi do sveta detstva a radosti s celou rodinou! Predstavenie bude v slovenskom jazyku. Prvé divadlo mydlových bublín pôsobí po celom svete - Libanon, Spojené Arabské Emiráty, Nemecko, Španielsko, Grécko, Poľsko, Česká republika a teraz aj Slovensko. Vstupné: 7€, predaj vstupeniek v MsKS, TIC a cez Ticketportál. Deti do 3 rokov vstup zdarma.

Tvorivá sobota s Petrou
Mestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva 14. apríla od 10:00 do 12:00 hod. na Tvorivú sobotu v galérii s Petrou. Spoločne preskúmame obrazy Patrície Koyšovej a sami si vyskúšame pracovať so škvrnou, gestom, vytvárať si kruhové kompozície. Zoznámime sa s farbami, vraj neexistujú len tempery. A po sobotňajšom stretnutí, budeme už vedieť rozoznávať rôzne výtvarné techniky. Tvorivé dielne sú vhodné pre deti vo veku 6-14 rokov, prihlásiť však môžete aj mladšie detičky, ak sú dostatočne samostatné. Vstupné na jednu dielňu: 2€. Tešíme sa na tvorivé stretnutie. Všetky výrobky si účastníci tvorivých dielní budú môcť odniesť domov. Počet účastníkov je limitovaný (10 detí). Na dielne je potrebné sa vopred objednať osobne na adrese galérie Hlavné námestie 5 alebo na telefónnom čísle 047 56 24 351, alebo mailom na [email protected] Tvorivé dielne MG vznikli s podporou Fondu na podporu umenia.

SILNÉ REČI stand-up comedy
Najnovšie autorské stand-upy, ktoré ste nevideli v televízii a nikde nepočuli! Nekonečná tour po slovenských mestách pokračuje aj v roku 2018, však načo byť doma keď všade je dobre. Hlavne v našom meste. Známe tváre z telky, neznáme historky z ich životov a najlepšia stand-up comedy show konečne v Rimavskej Sobote. V Dome kultúry vystúpia vo štvrtok, 19. apríla o 19.00 hod. títo komici: Tomi Hudák, Jakub Gulík, Simona stand-up comedy a Jaro Abaffy. Vstupné: 15€, lístky v predaji v MsKS, TIC a cez Ticketportal.

Hudobná jar
Tretí koncert 38. ročníka Hudobnej jari dá priestor mladým umelcom a bude ladený do džezu. V utorok, 24. apríla o 18.00 hod. sa na koncerte s názvom Improvizácie predstaví trio v zložení: Rimavskosoboťan Štefan Szabó/ gitara, Michaela Turcerová/ saxofón, Petr Maceček/ bicie. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste.

Zdroj: MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross