No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kultúra vo Fiľakove bude patriť besede slovenskej spisovateľky a výstave miestnej maliarky

15. februára 2017 |  | |

filakovoKultúra vo Fiľakove bude najbližšie dni patriť prednáške súčasnej slovenskej spisovateľky Petry Nagyovej Džerengovej ako aj výstave miestnej maliarky Lédy Adely Vašovej. Rimava.sk o tom informovala Viktória Tittonová, riaditeľka Hradného múzea vo Fiľakove, ktoré tieto podujatia organizuje.

Podľa riaditeľky známa autorka ženských románov porozpráva o svojom titule Nepýtaj sa kde som v rámci série prednášok s názvom Od fantasy k toxikológii. Spisovateľka priblížili aj to, ako sa dostala k písaniu ženských románov a detských kníh, ako vie skĺbiť rodičovstvo a prácu. Beseda so spisovateľkou ako aj predstavenie knihy sa uskutoční v stredu, 15. februára o 16:30 hod. v Mestskej knižnici vo Fiľakove.

O týždeň neskôr, vo štvrtok, 23. februára, bude priestor galérie Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove patriť výstave miestnej maliarky Lédy Adely Vašovej s názvom „Kaiga“. Výstava potrvá do 12. mája.

„Léda Vašová sa narodila v roku 1979 v Lučenci. Študovala na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach a následne ukončila Akadémiu umení v Banskej Bystrici. V rámci svojej tvorby sa venuje predovšetkým maľbe akrylom na plátno a kartón, v menšej miere olejomaľbe a kresbe,“ uviedla Tittonová. Tematika jej tvorby a štýl prevedenia je rozmanitý, venuje sa abstraktom, portrétom, až po rôzne zobrazovanie prírody. Podľa riaditeľky obrazy maliarky nájdeme v súkromných zbierkach nielen na Slovensku, ale aj vo Veľkej Británii, Dánsku, Nemecku, či Singapure. Autorka má za sebou už viacero výstav. Na Slovensku ste jej diela mohli vidieť vo Fiľakove, Lučenci, Žiline, Bratislave a Banskej Bystrici, ale prezentovala sa aj v Prahe a vo Veľkej Británii (Pewsey, Urchfont).

Zdroj: Rimava.sk, Hradné múzeum vo Fiľakove


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross