No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DIVADLO a DETI: V R. Sobote sa stretnú divadelníci zo Slovenska, predvedú svoje najlepšie inscenácie

V Rimavskej Sobote sa v najbližších dňoch stretne približne stovka ochotníkov, ktorí prídu svoje umenie odprezentovať tým najmenším na celoslovenskej súťaži. Stretne sa tu sedem najlepších divadelných kolektívov, ktoré sa stali víťazmi krajských prehliadok. Vo svojich predstaveniach 6. a 7. júna v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry zahrajú Dvanásť mesiačikov, Pinocchia, Roztopašné kráľovstvo alebo Čerti – zlodeji. Súťažné predstavenia bude hodnotiť trojčlenná porota. Víťazný kolektív získa nomináciu na vrcholnú prehliadku slovenského ochotníckeho divadla – Scénickú žatvu v Martine. Všetky súťažné predstavenia v rámci prehliadky sú bezplatne prístupné verejnosti.

Účastníci 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky Divadlo a deti neprídu do Rimavskej Soboty len súťažiť. Organizátori pre nich pripravili zaujímavý divadelný workshop Martiny Jánošíkovej. Večer sa účastníci zabavia na jej storytellingu, ktorému sa venuje od roku 2014 a vedie aj kurzy rozprávania príbehov pre dospelých.

Spestrením programovej ponuky sú hosťujúce predstavenia. Prekvapením bude rozprávkový príbeh Alice z krajiny zázrakov maľovaný pieskom. Predvedie ho nekonvenčná, kreatívna a disciplinovaná ruská výtvarníčka Eva Aibazová, ktorá je v súčasnosti jednou z najlepších umelkýň na svete v sandarte v piesočnej animácii. Jej predstavenie bude vo štvrtok, 6. júna o 17.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry. Druhý deň bude predstavenie venované úplne najmenším divákom, deťom od pol roka do 4 rokov a ich rodičom. Košické divadlo Haliganda, ktoré sa špecializuje na spomínanú cieľovú skupinu, zahrá v piatok, 7. júna o 17.00 hod. na nádvorí Čierny orol predstavenie Farebný svet. Po interaktívnej edukačnej hre bude nasledovať veľký farebný workshop s množstvom kreatívnych prvkov pre deti aj rodičov.

Vyhlasovateľom prehliadky a zároveň odborným garantom je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR. Celé podujatie sa koná s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, ktorý je zároveň hlavným partnerom podujatia.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross