No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Pedagógovia zo SOŠOS oslávili Deň učiteľov v Dome osvety

31. marca 2023 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Deň venovaný im, oslávili spoločne. Pedagógovia zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) strávili Deň učiteľov vo štvrtok (30. 3.) v priestoroch Domu osvety v Rimavskej Sobote.

Pozvaní boli všetci zamestnanci školy, bývalí zamestnanci a ďalší hostia. Riaditeľ školy Jaroslav Bagačka odovzdal pamätné plakety trom kolegom za ich dlhoročnú prácu a prínos do oblasti školstva.

"Odovzdali sme kolegom – Tamare Filadelfiovej, Elene Knappovej a Viliamovi Vašovi, pamätné plakety za ich prácu. Pôsobili na našej škole viac ako 30 rokov, kolega Vaš 22 rokov a chceli sme si ich takto uctiť predtým, ako odídu do dôchodku,“ vysvetlil riaditeľ Bagačka.

Článok pokračuje pod reklamou


Doplnil tiež, že táto slávnosť bola odlišná od ich predošlých aj tým, že oslavovali v priestoroch Domu osvety v Rimavskej Sobote. "Bola to iná forma, ako v našich školských prevádzkach. Chceli sme si aj dôstojne pripomenúť odkaz J. A. Komenského.“

Súčasťou programu bol príhovor, ktorý predniesla predsedníčka Študentského parlamentu SOŠOS Tereza Miklovičová so slovami, že pedagógovia v živote žiaka zohrávajú veľkú rolu, nielen ako učitelia, ale často aj ako rodičia, radcovia či priatelia. Prítomným sa prihovoril aj riaditeľ školy a nasledoval kultúrny program v podaní Ľudovej hudby Juraja Pecníka a následne pokračovali slávnostnou recepciou.

SOŠOS pokračuje vo svojich aktivitách a aktuálne pripravuje 14. ročníku festivalu odborných škôl – FourFest, o ktorom vám viac informácií prinesieme už čoskoro.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross