No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Tretí ročník podujatia Hnúšťankovo navštívilo 600 detí

2. septembra 2022 | | |  | 
Foto: Peter Vranský

HNÚŠŤA - Detské mestečko Hnúštankovo, ktoré sa malo uskutočniť začiatkom júna, muselo byť tohto roku presunuté na koniec letných prázdnin. V mestskej záhrade sa deti zabavili uplynulú sobotu (27. 8.). Zmena dátumu ale neubrala organizátorom, návštevníkom a už vôbec nie deťom na dobrej nálade.

Ako pre Rimava.sk uviedla riaditeľka Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v Hnúšti Diana Vojenčiaková, na tomto podujatí spolupracuje viac ako 80 dobrovoľníkov a termín sa snažili zvoliť taký, aby vyhovoval väčšine.

Článok pokračuje pod reklamou


"Mrzelo nás, že Hnúšťankovo nemohlo byť súčasťou osláv Dní mesta Hnúšťa kvôli nepriaznivému počasiu, no boli sme si istí, že ho nezrušíme a deťom neodoprieme mestečko plné zábavy. Výber padol na 27. august a deťom tak bolo dopriate pekné zavŕšenie letných prázdnin. Počasie nám tiež bolo dopriate, a tak si sobotný deň užili naplno nielen deti, ktorým tento deň patril, ale aj všetci účastníci," priblížila riaditeľka.

Podľa jej slov detskú akciu navštívilo približne tisíc ľudí. "600 detí dostalo mapku so stanovišťami, na ktorých plnili rôzne úlohy. Po všetkých aktivitách dostali hot-dog, ktoré nám venovala firma Tauris, nápoj, grošík na pamiatku a mačku vo vreci."

V priestore hnúšťanského parku bolo pripravených 8 rôznych dobrodružných stanovíšť - Labková patrola, Zábavkovo, Iskričky, Dúhové víly, Hawai, Ostrov pirátov, Bosorky a Šmolkovia. "Okrem stanovíšť, ktoré boli nádherne vyzdobené s originálnymi disciplínami, si mohli deti poskákať na nafukovacích atrakciách, pozhovárať sa s moderátorkou Pipi, potešiť sa s maskotmi Tatka Šmolka a Šmolinky, nechať si maľovať tvár či urobiť vo fotobúdke spomienkovú fotku," priblížila.

Deti z podujatia odchádzali šťastné a rodičia spokojní. "Úsmev detí bol pre nás prvoradý. A pocit, keď sa dokáže spojiť nezištne 80 ľudí a vytvoriť dokonalý tím je na nezaplatenie. Verím, že Hnúšťankovo sa stane milou tradíciou každý rok."

Článok pokračuje pod reklamou


Podujatie finančne podporilo mesto Hnúšťa a o organizačnú časť sa postaralo MsKS spolu s komisiou kultúry, školstva a športu. "Vďaka však patrí celému tímu ochotných ľudí, ktorého členmi boli učitelia z rôznych škôl a škôlok, centra voľného času, vychovávatelia či športoví tréneri, ale aj pracovníci MsÚ či poslanci MsZ," dodala na záver Vojenčiaková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross