No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý otvoria Sobotský jazztival. Už tento piatok

Intímna hudba pre veľké pódiá, tak by sa dala charakterizovať tvorba dvoch mladých výrazných osobností slovenskej hudobnej scény Kristíny Mihaľovej a Jakuba Šedivého. Ich koncert otvorí už tento piatok, 17. júla tretí ročník Sobotského jazztivalu.

  • Doplnené 16. júla.
    Organizátori kvôli počasiu presúvajú koncert do Dekáča.

Pod pseudonymami Kristin Lash & Jakob Grey vydávajú tento týždeň svoj debutový album Sleeping with the lights on, svojím vystúpením budú otvárať tohtoročné Bratislavské jazzové dni a zaručene majú pred sebou veľkú budúcnosť. Ich hudbu si môžu Soboťania vychutnať live o 20.00 hod. na nádvorí Čierny orol * Bábková sála Domu kultúry. Vstupné je 10 eur, predaj vstupeniek v MsKS, online na www.kulturars.sk.

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý patria medzi najvýraznejšie talenty slovenskej hudobnej scény. Na Slovensku predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, či Candy Dulfer na najznámejších slovenských jazzových festivaloch.

Minulý rok vyhrali súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež súťaž Jazz Start Up 2019. Svetová jazzová legenda Dianne Reeves si ich vybrala ako predskokanov jej koncertu v bratislavskom Istropolise. V roku 2017 získali ocenenie Objav roka na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Koncertovali v Paríži, Bruseli a na známom jazzovom festivale v záhradách Lyonu. Boli taktiež nominovaní v ankete Rádia_FM - Radio_Head Awards v kategórii Objav roka 2019, kde získali ocenenie Nadácie Advance Investments. Okrem Bratislavských hudobných dní, ktoré budú otvárať svojím vystúpením, majú prisľúbenú účasť na viacerých európskych jazzových festivaloch - napr. taliansky Fara Jazz Fest , Ascona Jazz Fest, Technopolis Jazz Fest v Aténach a ďalšie.

„Pre všetkých milovníkov kvalitnej hudby sme v rámci Sobotského jazztivalu pripravili štyri letné večerné koncerty pod holým nebom v príjemnej atmosfére nádvoria Čierny orol. Tento koncert bude vôbec prvým po koronakríze, tak sme v očakávaní ako zareagujú ľudia, či ich to po dlhšej dobe na kultúru priláka. Veľmi dúfame, že áno,“ povedala pre Rimava.sk Regina Špitálová z Mestského kultúrneho strediska, ktoré Sobotský jazztival organizuje. „Tie štyri koncerty sú podľa mňa skvelé, predstavia mladé talenty, dvoch vynikajúcich umelcov z Rimavskej Soboty, ale aj známe tváre slovenskej hudobnej scény. Oslovia milovníkov jazzu, ale aj ľudovej hudby a popu,“ avizuje.

Ďalším v poradí bude kapela Dobrá muzika s programom „Kamaráti moji“

Druhý koncert poteší všetkých folkloristov a tých, ktorí si radi vypočujú ľudovú hudbu, pretože 28. augusta vystúpi kapela Dobrá muzika s programom „Kamaráti moji“. Medzi špičkovými hudobníkmi sa predstaví aj rodák z Rimavskej Soboty, violista Vojtech Botos, v hudobnom svete známy pod prezývkou „Bumbi“.

Do R. Soboty príde aj Robo Opatovský

Tretím hosťom Sobotského jazztivalu bude známy spevák Robo Opatovský, ktorý si prizval na účinkovanie gitaristu Romana Mečiara a skvelého hráča na trúbku a akordeón Ondreja Jurášiho. Na koncerte, v piatok 11. 9., odznejú jeho najväčšie hity v tak trochu jazzovo ladenej verzii.

Prestaví sa aj talentovaný jazzový gitarista, rodák z Rimavskej Soboty

Sobotský jazztival uzavrie svojím koncertom mladý talentovaný jazzový gitarista Andreas Varady so svojou kapelou. Andreas je rodák z Rimavskej Soboty a svoju cestu za majstrovstvom v jazzovej gitare začal už v útlom veku. Ako 10 ročný sa presťahoval so svojou rodinou do Írska a od tej chvíle sa začal jeho raketový vzostup vo svete jazzu. Súčasťou Andreasovej kapely, s ktorou sa na jazztivale predstaví, bude jeho otec „Bandi“ na base a mladší brat Adrian na bicích, čo je veľmi sympatický zjav.

Lístky na všetky koncerty sú už v predaji v MsKS ale aj online na www.kulturars.sk

Tretí ročník Sobotského jazztivalu - festivalu kvalitnej hudby v Rimavskej Sobote organizuje Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so Strednou odbornou školou obchodu a služieb. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Zdroj: Rimava.sk, MsKS Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross