No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MADUAR oslavuje 35 rokov s novým singlom Cesta a špeciálnym online koncertom

31. mája 2021 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Skupine Maduar sa aj napriek komplikovanej situácii v kultúre podarilo pripraviť niekoľko aktivít spojených s oslavou jej 35. narodenín. Prvou z nich je nový singel Cesta, ktorý kapela zverejnila v týchto dňoch.

„Je to pre nás symbolická skladba, ktorá hovorí o našej ceste životom – nielen ako osôb, ale aj ako kapely. A keďže už 35 rokov kráčame po ceste spolu s hudbou, tak sme radi, že sme vo videoklipe tejto skladby mohli použiť zábery z nášho historicky najväčšieho koncertu, ktorý sa konal minulý rok v lete na amfiteátri v Rimavskej Sobote. Bolo to pre nás mimoriadne emotívne zavŕšenie našej doterajšej cesty," povedal Juraj Matyinko.

Článok pokračuje pod reklamou„Okrem koncertných záberov sme do klipu zaradili aj dokumentárne zábery z jeho príprav, dotvárajúce atmosféru tohto podujatia. Mali sme k dispozícii skvelý tím úžasných talentovaných ľudí a vládla tam super nálada, čo je z tých záberov aj vidieť," doplnil jeho brat Ladislav.

Ako ďalej prezradili bratia Matyinkovci, klip vznikal v čase platných obmedzení a tomu zodpovedala aj jeho príprava. Namiesto klasického natáčania nahrali členovia Maduaru, všetci hudobníci a víťazka Hlasu Česko Slovenska Ivanna Bagová, svoje hudobné a vokálne party doma a zhotovili si k nim domáce videá, ktoré sa následne použili v klipe. Ako sa zhodli bratia Matyinkovci, touto formou sa aspoň podarilo zachytiť zvláštnu dobu, v ktorej aktuálne žijeme a ten klip bude pre všetkých jej pripomienkou.

Okrem nového singla pripravuje Maduar aj špeciálny narodeninový online koncert pre českých a slovenských fanúšikov s názvom "MADUAR 35 – The Ultimate Concert". Keďže členovia kapely podľa ich slov odmietajú deliť svojich fanúšikov na testovaných a netestovaných, či očkovaných a neočkovaných, rozhodli sa až do momentu úplného zrušenia všetkých obmedzení, vrátane rúšok, nerealizovať živé koncerty a odohrať len tento 1 online koncert, ktorý bude bezplatný a dostupný na sociálnych sieťach kapely večer 30. júna 2021 všetkým fanúšikom.

„Nepovažujeme za správne z akéhokoľvek dôvodu diskriminovať našich fanúšikov, nikdy sme to nerobili a nebudeme to robiť ani teraz, to radšej nebudeme koncertovať," zhodli sa spoločne obidvaja Matyinkovci.

Zdroj foto: Juraj Matyinko


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross