No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tvorivé LETO v Mestskej galérii Rimavská Sobota. Recyklácia a upcyklácia pre malých umelcov

Zdroj: Mestská galéria Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA - Mestská galéria Rimavská Sobota organizuje opäť Tvorivé LETO v galérii, ktoré sa tento rok zameria na recykláciu a upcykláciu. Tvorivé leto sa bude konať v júli a auguste 2024.

Dostupné termíny v júli sú streda a štvrtok 10. a 11. a 17. a 18. júla. V auguste budú stretnutia rovnako v stredu a štvrtok 7. a 8. augusta a tiež v piatok 23. a utorok 27. augusta. Všetky aktivity prebiehajú od 9:00 do 12:00 a vstupné je 5 eur.

Deti sa naučia dôležitosť triedenia odpadu a vytvoria si praktické pomôcky z druhotných materiálov. Krásne letné počasie organizátori využijú na kreatívny pobyt vonku v Mestskej záhrade, kde sa budú venovať maľovaniu, kresleniu a objavovaniu prírody. Počas horúcich alebo daždivých dní sa presunú do galérie, kde budú počúvať LP platne, kresliť a maľovať na témy z rozprávok a pokračovať v tvorbe z recyklovaných materiálov.

Článok pokračuje pod reklamou


Deti by mali mať primeraný pracovný alebo ochranný odev, malú desiatu a pitie. Počas teplých dní je vhodné mať klobúčik alebo šiltovku a oblečenie na váľanie sa v tráve. Ak dieťa trpí alergiou, pravidelne berie lieky alebo má iné zdravotné problémy, je potrebné informovať zodpovedného pracovníka galérie a poskytnúť mu potrebné lieky alebo informácie.

Zdroj: Mestrská galéria

V auguste sa uskutoční aj KURZ OLEJOMAĽBY pre dospelých a mládež s lektorom Oleh Yasenevom. Kurz bude prebiehať od 16:00 do 18:00 a vstupné je 7 eur. Lektorkami tvorivých dielní pre deti sú Alyona Yaseneva a Kristína Rimavcová Fratričová. Na všetky tvorivé dielne a kurzy je potrebné sa vopred objednať.

Tvorivé leto v galérii je podporené Fondom na podporu umenia, ponúka možnosť naučiť sa nové zručnosti, pochopiť dôležitosť recyklácie a upcyklácie a užiť si tvorivé aktivity v krásnom prostredí.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross