No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úspešná divadelná komédia Dokonalé dieťa už aj v Rimavskej Sobote

30. novembra 2022 | |  | 
Zdroj: djp.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Brilantná divadelná komédia Dokonalé dieťa úspešne zabáva divákov po celom Slovensku a tentokrát prichádza do Rimavskej Soboty.

V Mestskom kultúrnom stredisku Rimavská Sobota sa 11. decembra o 19. hodine predstavia stand-up komička Lujza Garajová Schrameková, členovia Slovenského komorného divadla Martin Alena Pajtinková a Daniel Žulčák a herec Divadla Jána Palárika Michal Jánoš.

Vstupné je 18 eur, lístky si môžete zakúpiť v Turistickom informačnom centre (v DK) alebo online na www.kulturars.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Vtipná a úprimná autorská inscenácia Dokonalé dieťa humorným spôsobom vykresľuje rôzne prístupy k rodičovstvu a každodenné situácie pri výchove detí. Divadelní tvorcovia a manželia Mariana Luteránová a Ján Luterán nadviazali na svoju oceňovanú autorskú inscenáciu projekt.svadba z roku 2009.

Zdroj: djp.sk

Po dlhšom pôsobení v kamenných divadlách sa vrátili na nezávislú scénu s divadelnou komédiou Dokonalé dieťa, ktorú produkčne zastrešilo Divadelné centrum v Martine. Na inscenácii sa hudobne podieľal Martin Geišberg, scénu a kostýmy realizovala Diana Strauszová a choreografie Lacko Cmorej.

Dokonalé dieťa nie je návodom na to, ako sa stať dokonalým rodičom. Je úprimnou a autentickou výpoveďou tvorcov o tom, čo znamená niekoho vychovať, ako veľmi sa podobáme na rodičov a ako sa naše deti začínajú podobať na nás.

Inscenácia skúma extrémy a bizarnosti výchovných príručiek a spoľahlivo všetko spochybňuje. Bio? Eko? Montessori? Krúžky? Cukor? Mlieko? Tresty? Ako byť dobrým rodičom vo svete plnom jednoduchých návodov? Stačí sledovať populárny portál Modrý koník? Pomáha nám vo výchove snaha o dokonalé dieťa? O čom svedčí pretekanie na sociálnych sieťach? Je množstvo informácií prospešné, alebo naopak, otupuje prirodzenú rodičovskú intuíciu? Je najväčším nepriateľom moderných rodičov biely cukor či fyzické tresty? Sú detské kresby len nevinné pokusy o umenie, alebo sa z nich dá vyčítať anamnéza celej rodiny? Koľko hračiek je už veľa? A hlavne, ako sa z toho všetkého nezblázniť?

Séria mimoriadne vtipných skečov nejde po povrchu a ponúka výbornú divadelnú terapiu pre všetkých unavených rodičov. „Bez kriku, plaču či prebaľovania,“ ako dodáva režisér inscenácie Ján Luterán.

SÚŤAŽ

V spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote sme si pre vás pripravili ďalšiu súťaž o lístky. Tentokrát môžete vyhrať vstupenku na komédiu Dokonalé dieťa.

Ako sa zapojiť?

Súťaž prebieha na našom profile na sociálnej sieti Facebook. Vyhľadajte súťažný post, do komentárov označte osobu, ktorú by ste vzali so sebou a nezabudnite dať like. Príspevok môžete aj zdieľať, aby sa o predstavení dozvedeli aj vaši priatelia.

V stredu 7. decembra o 13:00 vyžrebujeme dvoch výhercov, ktorí získajú po jednom lístku na predstavenie Dokonalé dieťa.

Veľa šťastia!

Všeobecné pravidlá súťaží nájdete na tomto odkaze.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross