No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zoskupenie Andrea Bučko trio na Sobotskom jazztivale predvedie neopočúvanú kombináciu zvukov harfy, klavíra a gitary

RIMAVSKÁ SOBOTA – Na druhom koncerte Sobotského jazztivalu privítame v piatok 16. júla 2021 o 20.00 na nádvorí Čierneho orla vynikajúce mladé hudobné zoskupenie Andrea Bučko trio. Neopočúvaná kombinácia zvukov harfy, klavíra a gitary sa postará o jedinečný hudobný zážitok.

Predstaví sa Andrea Bučko / spev a klavír, Mária Kmeťková / harfa a Pavol Bereza / gitara. Vstupné je 10 eur. Predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk

Koncert je súčasťou 4. ročníka Sobotského jazztivalu, ktorý z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.

Andrea Bučko sa počas štúdia divadelnej réžie a dramaturgie na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave venovala komponovaniu hudby a písaniu textov. Popri vlastnej tvorbe začala spolupracovať s viacerými hudobníkmi, koncertovali spolu na rôznych festivaloch doma i v zahraničí. Charizmatická hudobníčka často vystupuje aj v Paríži, Viedni a iných európskych mestách. Spieva po slovensky, anglicky aj francúzsky. Jej hudba v sebe mieša žánre ako jazz, pop, soul, folk. Slovenská “Norah Jones” – aj tak ju zvyknú volať. Jej citlivé hudobné výpovede vedia zaujať aj náročnejšieho poslucháča.

Pavol Bereza patrí medzi popredných slovenských gitaristov. Okrem dlhoročnej spolupráce so špičkou slovenskej jazzovej scény (Milo Suchomel, Erik Rothenstein, Adriena Bartošová, Sisa Michalidesová) je Pavol Bereza vďaka svojej žánrovej neohraničenosti i súčasťou mnohých netradičných spoluprác a fúzií. Okrem bohatej koncertnej činnosti pôsobí aktívne i ako štúdiový hráč.

Mária Kmeťková je absolventka hry na harfe na VŠMU v Bratislave. V sólovej oblasti sa venuje najmä klasickej hudbe 20. a 21. storočia. Medzi jej neklasické projekty patrí dlhoročná spolupráca s Andreou Bučko a duo s Pavlom Berezom, kde ťažiskom ich spolupráce je najmä interpretácia autorských skladieb Sisy Michalidesovej v projekte "Sisa and the grey pigeon for 53 strings". Okrem koncertnej činnosti pôsobí Mária Kmeťková aj ako štúdiový hráč, príležitostne hosťuje v slovenských orchestroch a tretiu sezónu zastáva post externej druhej harfistky v Slovenskej filharmónii.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross