No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kultúrne leto HOT ART najbližšie privíta folkovú legendu Honzu Nedvěda

perex-dom-kulturyKultúrne leto HOT ART blíži pozvolne ku svojmu koncu.
„Záver bude rovnako vynikajúci ako doterajší priebeh projektu, v rámci ktorého sme priniesli do Rimavskej Soboty ozajstnú špičku najmä zo slovenskej, ale i zahraničnej hudobnej scény,“ zhodnotila doterajší priebeh HOT ART-u Regina Špitálová z MsKS, ktoré projekt organizuje.

V septembri sú naplánované štyri vynikajúce akcie, z ktorých každá je smerovaná na iného diváka a venuje sa inému druhu umenia. Čaká nás koncert najznámejšieho českého folkového a trampského pesničkára Honza Nedvěda, ktorý sa po takmer dvojročnej prestávke vracia na pódium! Na svojom turné po Slovensku s názvom Návrat nevynechá Rimavskú Sobotu. Zavíta sem a na nádvorí Čierneho orla odohrá svoje najznámejšie skladby v nedeľu, 18. septembra o 18.00 hod. Tento rok oslávi Honza 50 rokov na pódiu. Ku spolupráci si prizval dve skvelé hudobné osobnosti: vynikajúceho hráča na klávesové nástroje Jindru Konířa a pesničkára, hráča na gitaru a ukulele Pavla Helana. Vstupné: 12 eur v predpredaji v TIC a MsKS / 15 eur na mieste. V prípade nepriaznivého počasia bude koncert presunutý do priestorov Domu kultúry.

Ďalším hudobným skvostom bude koncert Slovenského komorného orchestra, ktorý ponúkne svoje umenie všetkým obyvateľom Rimavskej Soboty v piatok, 23. septembra o 19.00 hod. v rímskokatolíckom kostole. V sezóne 2015/2016 si tento súbor, jeden z najpopulárnejších v oblasti klasickej hudby, pripomenul 55. výročie svojho založenia. Podľa vyjadrenia Milany Jutkovej, riaditeľky MsKS, je koncert súčasťou programu 34. ročníka Gemersko-malohontského jarmoku a podľa jej slov je veľkým potešením, že tento kolektív zavíta do Rimavskej Soboty. „Program spestrí aj vystúpenie kapely Ferkovci – Gipsy king revival a klasická slovenská a maďarská cigánska muzika a hviezdou pódia bude Peter Šrámek, ktorý je dobre známy z televíznych obrazoviek, najmä z maďarskej verzie súťaže Tvoja tvár znie povedome (Sztárban sztár),“ uzavrela Jutková a dodala, že Gemersko-malohontský jarmok sa uskutoční v dňoch 23. – 24. septembra.

Z oblasti výtvarného umenia je pozvánka rimavskosobotskej Mestskej galérie, ktorá otvára v stredu, 14. septembra o 16.00 hod. výstavu Juraja Bartusza: Biela a Indigo. Výstava je pripravovaná pri príležitosti 20. výročia založenia galérie. Prezentuje dva aktuálne autorove cykly. Biele monochromatické maľby na plátne a nový cyklus prác na indigovom papieri. Podľa kurátorky Gabriely Garlatyovej si môžete výstavu prezrieť do 31. októbra, pondelok až piatok, v čase od 9.00 do 17.00 hod. Výstava vznikla s podporou Fondu na podporu umenia.

Kultúrne leto HOT ART 2016 – umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota uzavrie v predposledný septembrový deň, štvrtok 29. septembra o 19.00 hod. bláznivá komédia z manželského života s výborným hereckým obsadením Ach, Júlia! Och Rómeo! Na vine je Shakespeare. V predstavení plnom zvratov, prevlekov, vtipných situácií, príjemných pesničiek, ale aj trpko-smutných spomienok na slávnu mladosť najznámejších milencov všetkých čias, Rómea a Júlie, si zahrá Csongor Kassai, Zuzana Mauréry alt. Anikó Vargová, Pavol Plevčík alt. Juraj Hrčka. Predstavenie bude v divadelnej sále Domu kultúry. Vstupné: 11 eur v predpredaji v TIC a MsKS / 15eur na mieste.

Kultúrne leto HOT ART – umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota pre Vás pripravilo Mestské kultúrne stredisko s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a miestnych podnikateľov.

Zdroj: Rimava.sk, MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross