No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kúpalisko v Klenovci túto sezónu neotvoria

kupalisko-klenovecLetné kúpalisko v Klenovci, ktoré bolo vyhrievané solárnym ohrevom vody, tento rok neotvoria. Ako ďalej Rimava.sk informovala starostka obce Zlata Kaštanová, kúpalisko potrebuje nutne rekonštrukciu a jeho otvorenie neodporučil ani Regionálny Úrad verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote. Financie pritom na opravu obec nemá, budú sa preto snažiť získať z projektov alebo potom postupne z obecného rozpočtu.

Kúpalisko bolo s tromi bazénmi postavené v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Rekonštruovali ho začiatkom deväťdesiatych rokov, odkedy fungovali iba dva bazény. „Celkovo boli zle postavené, jeden je vyššie a druhý nižšie," povedala Kaštanová. V posledných rokoch bolo kúpalisko v schátranom stave a používali už iba jeden plavecký bazén. Ostatné neboli v prevádzke z technických dôvodov. Kúpalisko podľa starostky na seba veľa nezarobilo a bolo teda stratové, aby mohlo slúžiť obyvateľom, obec ho musela dotovať sumou 8 až 10 tis. eur. Obec podľa nej hľadala aj niekoho, kto by ho prenajal a prevádzkoval. „Ponúkali sme tú sumu, aby sa to zatraktívnilo," povedala Kaštanová a dodala, že priemerná návštevnosť kúpaliska bola 30 ľudí, cez víkendy bolo niekedy aj stovka ľudí, inokedy len desať. Na otázku, prečo v obci nevyužili financie z rezervného fondu na opravu kúpaliska starostka uviedla, že približne 200 tis. eur by nepostačovalo na jeho komplexnú opravu. Podľa jej slov tam treba robiť solárny ohrev, samotné bazény či budovy. Ako podotkla, bazény slúžia možno len dva mesiace. „Sú tu pritom veci, ktoré sa využívajú celoročne. Je to také prioritnejšie," povedala starostka a dodala, že idú v obci asfaltovať, robiť spevnené plochy, schody do kopca, oddychovú zónu, detské ihrisko či bezbariérový vstup do lekárne.

Najbližšie sa obyvatelia Klenovca môžu okúpať v Hnúšti alebo v Tisovci. Osvieženie v okrese Rimavská Sobota ponúka aj vodná nádrž Teplý Vrch a Kurinec pri Rimavskej Sobote, kde nájdete aj bazény s pitnou a termálnou vodou.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Viktória Dovalová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross