No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kvízmajster už má svojich semifinalistov, prešli sitom náročných otázok

Kvízmajster 2. koloZábavno-vedomostná súťaž, Kvízmajster, už pozná svojich semifinalistov. V druhom kole, ktoré sa konalo vo štvrtok, 27. októbra, v Mestskom kultúrnom stredisku v Rimavskej Sobote bolo pre 6 stredných škôl pripravených 150 otázok, množstvo interaktívnych úloh, ale aj niekoľko zaujímavých noviniek.Tou hlavnou bolo koleso šťastia, ktoré si získalo okamžité sympatie zúčastnených a priebeh súťaže viditeľne spestrilo. „Snažíme sa neustále pridávať nové, zábavnejšie prvky, aby bola súťaž pre študentov každým kolom atraktívnejšia. Zároveň sa však usilujeme o to, aby išlo o zábavu zmysluplnú, teda aby sa mladí ľudia v rámci nej aj niečo nové dozvedeli. To sa nám, myslím si, zatiaľ celkom darí,“ povedal pre Rimava.sk autor projektu, Tomáš Bálint.

Kvízmajster 2. koloKrokom vpred bolo podľa jeho slov aj rozšírenie oddychovej zóny, v ktorej sa mohli študenti občerstviť, ale aj zahrať si stolný tenis, karty, šach, či odreagovať sa pri antistresových omaľovánkach. K príjemnej atmosfére nepochybne prispela aj inštrumentálna hudba, vonné sviečky a milá obsluha. „Cieľom bolo vytvoriť priestor, v ktorom sa budú naši hostia cítiť ako doma. Priestor útulný, pripomínajúci obývačku, v ktorom to žije a panuje v ňom neustále dobrá nálada,“ priblížil Bálint, podľa ktorého sa súťažiaci aj tentokrát museli popasovať s náročnými otázkami z oblasti slovenskej a regionálnej kultúry. Ako zároveň spomenul, pribudli aj úlohy zamerané na pozornosť, či odhad.

Spomedzi súťažiacich sa najviac darilo študentom z Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave, ktorí nahrali rekordných 5500 bodov. Z postupu do semifinále sa však mohli tešiť aj žiaci Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote (4200 bodov), Evanjelického gymnázia v Tisovci (2700 bodov) a Obchodnej akadémie v Rožňave (3300 bodov), ktorí sa kvalifikovali ako najlepší z vyradených.

Kto z nich sa stane historicky prvým víťazom súťaže Kvízmajster sa dozvieme už 15. decembra. Vstup na jednotlivé kolá je voľný. Po finále to však nekončí. „Jeho súčasťou bude aj zaujímavý kultúrny program a slávnostné odovzdávanie cien štyrom najlepším tímom. Po jeho skončení bude nasledovať záverečná afterparty s občerstvením aj DJ-om, na ktorú všetkých srdečne pozývame,“ doplnil Bálint.

Výsledky 2. kola

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika, Rožňava, IV.A (5500 b.) vs. SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota, II.H (1900 b.)

Evanjelické gymnázium, Tisovec, IV.A (2700 b.) vs. SOŠ technická a agropotravinárska, II.A (1700 b.)

Obchodná akadémia, Rožňava, III.B (3300 b.) vs. Gymnázium Ivana Kraska, Rimavská Sobota, III.A (4200 b.)

Program semifinále a finále

Štvrtok, 15. december 2016

I. semifinále
11:00 - 13:00 hod.
Gymnázium Ivana Kraska, Rimavská Sobota, III.A vs. Evanjelické gymnázium, Tisovec, IV.A

II. semifinále
13:30 - 15:30 hod.

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika, Rožňava, IV.A vs. Obchodná akadémia, Rožňava, III.B

Finále
18:00 - 20:00 hod.

Víťaz I. semifinále vs. Víťaz II. semifinále

Afterparty od 20:00 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross