No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ľadová plocha pripravená, kolaudačné rozhodnutie nie je

Zimný štadión v Rimavskej Sobote nebol naďalej oficiálne otvorený. Kolaudačné rozhodnutie na užívanie zimného štadióna v Rimavskej Sobote ešte nebolo vydané. Pre Rimava.sk to dnes potvrdil Štefan Pásztor z oddelenia stavebného poriadku, investičnej činnosti a dopravy na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote.

Zimný štadión bol po opláštení a vykonaní ďalších prác sprevádzkovaný vo februári tohto roka na základe rozhodnutia o dočasnom užívaní stavby. Otvorený bol do konca marca. Platnosť tohto rozhodnutia skončila 30. septembra.

„Boli tam niektoré závady, ktoré bolo treba odstrániť. To, čo nám bolo vtedy vytknuté, keď bol daný zimný štadión do dočasného užívania, sa  všetko odstránilo,“ konštatoval Pásztor. Ako dodal, od mája  sa vykonali  na zimnom štadióne a  v jeho okolí práce v objeme  približne do 3 mil. korún (99 581.76 €), ktoré boli financované z prostriedkov ministerstva školstva,  v súčasnosti sa robia presné prepočty. „Vybudovali sa tam ďalšie šatne, sociálne zariadenia pre verejnosť, bezbariérový prístup, prístupová cesta k zimnému štadiónu, provizórne parkoviská, v najbližších dňoch čakáme na striedačky, aj táto položka je v tejto sume, urobilo sa napríklad aj ozvučenie,“ pokračoval. 

Anna Csincsíková, vedúca oddelenia stavebného poriadku, investičnej činnosti a dopravy na mestskom úrade, dnes pre Rimava.sk uviedla, že kolaudačné konanie ešte prebieha. „Nemáme ešte všetky potrebné stanoviská,“ doplnila. Štefan Pásztor predpokladá, že tento týždeň bude  kolaudačné rozhodnutie vydané a zimný štadión sprístupnený.

Ľadová plocha je podľa vyjadrenia riaditeľa Technických služieb mesta Rimavská Sobota Pavla Rábelyho hotová. „Je perfektná, vyzerá ako zrkadlo. Keby by mi dali kolaudačné rozhodnutie teraz, garantujem vám, že o päť minút je zimný štadión otvorený,“ vyhlásil Rábely. „Minulý týždeň sme vyhlásili, že do nedele ľad urobíme a aj sme ho urobili,“ dodal.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross