No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ľadové medvede: S prvými mrazmi prišla aj ľadová sezóna kúpania

9. decembra 2017 | | |  | 

Rimavskosobotské Ľadové medvede úspešne zahájili svoju druhú sezónu. Okrem pravidelného otužovania už majú za sebou aj prvú veľkú súťaž. Začiatkom decembra sa zúčastnili reštartu Slovenského pohára v zimnom plávaní, „Winter swimming“ v Námestove. Po niekoľkoročnej prestávke sa súťaž z Čiech opäť vrátila na Slovensko a to v pravom zimnom počasí.

Voda v Oravskej priehrade mala počas súťaže 2 stupne Celzia a vonkajšia teplota sa držala okolo -1,6 stupňa. Celoslovenskej súťaži sa zúčastnilo viac ako päťdesiat plavcov z viac ako pätnástich oddielov. Ako pre Rimava.sk priblížila jedna z členiek Ľadových medveďov Eva Benková, všetkým zúčastneným sa darilo. Dve Medvedice z Rimavskej Soboty sa aj umiestnili na stupni víťazov výťazov *. Na druhom mieste skončila Renáta Hanesová v plávaní prsia ženy v kategórii nad 50 rokov na 50 metrov a tretie miesto získala Mária Zsirosová v kategórii ženy nad 50 rokov na 100 metrov. Dokonca aj samotnú Evu Benkovú a Jozefa Benka delili od tretieho miesta sekundy. Darilo sa aj Pavlovi Jágerskému, ktorý plával 250m so skúsenými plavcami, medzi ktorými sa našli aj takí, čo preplávali slávny kanál La Manche. Nováčik medzi otužilcami, Jaroslav Šurgota, podal obdivuhodný výkon 250 m v ľadovej vode odplával vo svojej prvej sezóne. *

Idylku toho pravého zimného plávania dopĺňal aj poletujúci sneh a studený vietor. S výkonom sú podľa Benkovej všetky Medvede spokojné a šťastné, že po roku otužovania si mohli zmerať sily s otužilcami s niekoľkoročnými skúsenosťami. Klub má v súčastnosti približne dvadsať členov a niekoľko príležitostných otužilcov.

* Doplnené 10.decemba

* 13. December, oprava.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross