No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LEHOTA N. R.: Kultúrno-športový deň detí opäť prilákal stovky návštevníkov, prišli aj Lotyši (FOTOGALÉRIA a VIDEO)

LEHOTA NAD RIMAVICOU – Koncerty, ukážky techniky hasičov, policajtov aj Červeného kríža, ale i výstúpenia a atrakcie pre deti a v neposlednom rade dobré jedlo. To všetko čakalo v sobotu (18. 9.) na návštevníkov Kultúrno-športového dňa detí v Lehote nad Rimavicou.

Podujatie bolo na tento termín presunuté zo začiatku leta, keď bola pandemická situácia neistá. Aktuálne sa síce opäť zhoršuje, našťastie, Rimavskosobotský okres zatiaľ nie je v takej fáze, že by sa odložená akcia v tomto náhradnom termíne nebola mohla uskutočniť.

Článok pokračuje pod reklamou


Po daždivom piatku organizátorom prialo aj počasie a dážď sa nespustil, hoci predpoveď nebola najpriaznivejšia. Zhruba do tretej popoludní zavítalo na podujatie asi tristo ľudí, ďalší prišli na koncerty Paľa Drapáka, Roba Šimka a skupiny Massriot. Tie boli vyvrcholením celého dňa.

Prišli zhruba tí istí ľudia, ktorí chodia každý rok a je to pre nich už určitá tradícia. Nie sú to len obyvatelia našej obce, ale aj občania z okolitých dedín,“ povedal pre Rimava.sk starosta Lehoty Ivan Antal. Dodal, že návštevníkmi z najvzdialenejších končín boli tohto roku Lotyši, ktorí boli na návšteve firmy v miestnej časti Hámor.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross