No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LEHOTA N. RIMAVICOU: Športovo-zábavný deň presunula samospráva na september

LEHOTA NAD RIMAVICOU – Obľúbené podujatie Športovo-zábavný deň, ktoré v Lehote nad Rimavicou každoročne organizujú pri príležitosti Dňa detí, presunula tohto roku samospráva na september. Rimava.sk o tom informoval starosta Ivan Antal.

Rozhodli sme sa termín presunúť na 18. 9., keďže nám z hygieny oznámili, že v pôvodnom termíne by sme boli mohli spraviť podujatie len pre sto ľudí a bez podávania jedla,“ vysvetlil starosta. Ako dodal, v septembri by už podujatie určite chceli zorganizovať, bude to však ešte závisieť od viacerých podmienok, okrem iného od aktuálnej pandemickej situácie.

Na návštevníkov čaká podľa jeho slov zaujímavý program pre deti aj dospelých. „Máme prisľúbených dosť kapiel a interpretov, napríklad Samo Tomeček či Paľo Drapák z Metalindy,“ konkretizoval Antal.

Článok pokračuje pod reklamouŠportovo-zábavný deň patrí v Lehote medzi najväčšie akcie a každoročne prináša lákavý program. O jeho popularite svedčí návštevnosť, ktorá sa počas viacerých ročníkov vyšplhala nad tisíc ľudí. Vlani sa však podujatie pre pandémiu nekonalo.

Druhou veľkou každoročnou akciou v Lehote nad Rimavicou je turistický výstup na vrch Sinec, nazývaný 100 jarných kilometrov. Ide o tradíciu z 80. rokov 20. storočia, ktorú v dedine obnovili v roku 2015. V rámci nej na Sinec rôznymi trasami vystupovali obyvatelia okolitých obcí, okrem Lehoty napríklad z Rimavského Brezova, Rimavskej Bane či Rimavských Zalužian. Zvykli sa však pridať aj turisti z Hnúšte či dokonca mimo regiónu.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross