No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Len v mesačníku Náš kraj sa ľudia dozvedia o krokoch nového vedenia, tvrdí BBSK

15. apríla 2014 |  | | |

nas-kraj-bbskVydávať mesačník Náš kraj je jediný spôsob, ako informovať verejnosť o nových zisteniach, plánoch a krokoch nového vedenia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Hovorca BBSK Miroslav Belička to uviedol v stanovisku pod názvom Iný pohľad na Náš kraj. Aktuálne číslo novín vyvolalo vlnu kritiky zo strany krajských poslancov, ktorí županovi okrem iného vyčítali aj to, že sa noviny menia na politický plátok.

„Keď sme si robili analýzu mesačníka Náš kraj v bývalom volebnom období, v náhodne vybraných dvanástich číslach sme našli 143 zmienok o bývalom predsedovi BBSK Vladimírovi Maňkovi,“ priblížil Belička, podľa ktorého dominovali aj fotografie Vladimíra Maňku, často na titulnej strane. V týchto vydaniach bola podľa neho až 14-krát spomenutá strana Smer-SD. „Vtedy však média neriešili, prečo BBSK vydáva noviny, ktoré propagovali bývalé vedenie kraja a stranu, za štátne peniaze,“ konštatoval hovorca kraja. Pripomenul tiež, že napríklad v jednom z čísel mesačníka Maňka kritizoval svojho predchodcu Milana Murgaša (Smer-SD) a Náš kraj mu nedal možnosť vyjadriť sa. Podľa jeho slov ani vedeniu BBSK za posledné tri mesiace médiá nedali možnosť vyjadriť sa k útokom na predsedu Mariana Kotlebu. Ako príklad uvádza periodikum Naše novinky a „bulvárny portál“ Bystricoviny, obe podľa Beličku údajne ovládané stranou Smer-SD.

„Pre zaujímavosť, v periodiku Trnavského samosprávneho kraja Rodný môj kraj v ostatnom vydaní je predseda TTSK Tibor Mikuš (Smer-SD) spomínaný 8-krát vrátane fotografií. V Štiavnických novinách je primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babjaková (Smer-SD) spomenutá 12-krát vrátane fotografie,“ doplnil hovorca kraja. Spomenul tiež, že od nástupu nového vedenia kraja na čele s predsedom Kotlebom zaznamenali, že takmer vo všetkých elektronických a printových médiách sa objavujú jednostranné a tendenčné informácie, ktorými sú negatívne prezentované kroky nového vedenia kraja.

Krajskí poslanci v piatok kritizovali aj zmienky o vojnovom Slovenskom štáte v novinách. Poslanec Radoslav Vazan sa pozastavil nad tvrdením v mesačníku, že za prezidenta Jozefa Tisa sa žilo ako v nebi. Župan Marian Kotleba však uviedol, že noviny boli veľmi dobré. "Necítim, že by som spravil niečo zlé. Samozrejme, každý má právo na svoj názor,“ povedal pre agentúru SITA

Najnovším číslom krajských novín sa začala zaoberať aj prokuratúra. Ako pre Rimava.sk potvrdil hovorca krajskej prokuratúry Ivan Vozár, okresná prokuratúra Banská Bystrica zaznamenala vydanie mesačníka s názvom “Náš kraj” a z vlastného podnetu ho odstúpila na obvodné oddelenie polície na ďalšie konanie ako vec podozrenia zo spáchania prečinu popierania a schvaľovania holokaustu a zločinov politických režimov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross