No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lesíkom v Rimavských Zalužanoch sa budú ozývať tóny heligóniek

8. septembra 2023 | | | |  | 

RIMAVSKÉ ZALUŽANY – Kultúrne podujatia v našom regióne ešte nekončia. Niekoľko septembrových nás čaká aj tento víkend. V Rimavských Zalužanoch pripravujú stretnutie heligonkárov. Priaznivci ľudovej hudby a tohto čarovného hudobného nástroja sa môžu tešiť na popoludnie plné spevu a hudby.

Ako avizuje starosta obce Milan Medveď, stretnutie sa uskutoční v sobotu (9. septembra) od 14-tej hodiny na prírodnom amfiteátri, nazývaný aj Lesík. Občerstvenie bude zabezpečené.

Článok pokračuje pod reklamou


Stretnutie bude spojené aj s komentovanou prehliadkou Náučného chodníka SNP Bojisko Rimavská Baňa. "Stretneme sa pri Pamätníku SNP v Rimavskej Bani. Náučný chodník je súčasťou tematickej trasy Cesty SNP Gemerom-Malohontom. Náučný chodník vedie po lesnej ceste a chodníku na trase od Pamätníka SNP v Rimavskej Bani, okolo Komunitného centra, cez železničné priecestie k lesu a smerom na pozície na kóte Výsevná v Rimavských Zalužanoch a ku kote Hrb," vysvetľuje starosta.

Podujatie organizuje obec Rimavská Baňa a obec Rimavské Zalužany s finančnou podporou Mikroregiónu Rimava a Rimavica a tiež s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross