No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LETAVY: Letný tábor ponúka až 18 dielní so skúsenými lektormi, jedným z nich je aj Marek Majeský

8. augusta 2018 |  | 

Tento týždeň sa na Kokave stretli stovky LETAVákov zo Slovenska aj zahraničia, ktorí majú k umeniu blízko, ale nie je ich profesiou. Tvoria v prírode, pod vedením skúsených lektorov. V jednej z dvoch hereckých dielní sa o svoje skúsenosti prišiel podeliť Marek Majeský zo známeho televízneho seriálu Horná Dolná, Búrlivé víno či Ordinácia v ružovej záhrade. Jeho dielňa je novinkou na LETAVách. Asistuje mu režisérka z Maďarska Vízi Mária. V druhej hereckej dielni šéfuje herečka Jana Oľhová, sestra herca Mariána Geišberga, ktorá je na Letavách určite častejšie. V preplnenej dielni mladých umelcov ju počas tohto týždňa nájdete s Dušanom Vicenom. Tak, ako v ostatných dielňach sa ani tu fantázii medze klásť nebudú.

 

FOTO: Ondrej Irša

V poradí už 33. ročník Letáv pritiahol celkovo vyše 400 účastníkov, spolu aj s lektormi, štábom a organizátormi, ktorí sa starajú o plynulý chod tohto jedinečného tábora.
Celkovo Letavy – medzinárodný letný tábor výtvarníkov, literatúry, fotografie, divadla, filmu, hudby a tanca ponúka tento rok až 18 dielní.  Ako Rimava.sk informoval zakladateľ a organizátor tábora, Marian Lacko, v pestrej ponuke dielní sú štyri novinky. Okrem dielne pod vedením Mareka Majeského je to dielňa Kamera Obscura - svadobná fotografia s maďarským lektorom. Ďalšou novinkou je Nový cirkus a performance pod vedením Martina Heriana zo Slovenska,  Simory Ágnes z Maďarska a Dominiky Štrbovej z Čiech. Poslednou novinkou je maľba fotorealizmus. „Ľudia maľujú obrazy, ktoré sú skoro ako fotka," priblížil Lacko.

Letavákov tento rok čakajú po večeroch rôzne divadlá, kapely a vystúpenia, vrátane samotnej prezentácie tvorivých dielní. V stredu nebude chýbať výpredaj nápadov. Návštevníkov, ktorí sa na program a letavákov môžu prísť počas týždňa pozrieť, čaká aj koncert Martina Geišberga či prednáška „tao rezancovej polievky“.

Vyvrcholenie LETÁV je naplánované tradične na piatok vernisážou výtvarných dielní a v sobotu prezentáciou ostatných dielní. Výstupy tvorby zúčastnených umelcov si budete môcť neskôr pozrieť aj v Galérii Ganevia v Dome kultúry v Rimavskej Sobote.

 

FOTO: Erika Nvošková

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross