No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LETAVY: Návštevníci pustia svojej fantázii uzdy, tábor ponúkne 14 dielní

Letavy – medzinárodný letný tábor výtvarníkov, literatúry, fotografie, divadla, filmu, hudby a tanca otvorí svoje brány už túto nedeľu, 7. augusta, v rekreačnom stredisku Kokava-Línia. Počas jedného týždňa ponúkne návštevníkom viac ako desiatku dielní, v ktorých sa fantázii medze nebudú klásť. Do dnešného dňa je prihlásených približne 300 ľudí. Ako však Rimava.sk informoval zakladateľ a organizátor tábora, Marian Lacko, toto číslo sa v priebehu Letáv určite navýši.

V tábore, ktorý sa uskutoční od 7. do 14. augusta, si návštevníci svoju fantáziu precvičia v niekoľkých dielňach. Čaká na nich dielňa Maľba a kresba, Keramika, Umelecké kováčstvo, Textilná tvorba a batika, Bábkarska tvorba, Herecká tvorba, Pantomíma, Tanečná tvorba, Umelecká fotografia, Stand Up Comedy a Slam Poetry, Animovaný film, Hudobno-textárska dielňa a Umenie z odpadu. Tohtoročnou novinkou bude podľa Lacka Rozhlasová dielňa, v ktorej vytvoria krátke rozhlasové šoty ako aj reláciu pre rádio Devín. Ďalšou novinkou medzi dielňami bude Maska a divadlo/Larvárna maska. Ako priblížil zakladateľ Letáv, pôjde o špeciálnu dielňu, ktorá ešte na Slovensku nebola prezentovaná. Na starosti ju bude mať Slovenka žijúca na Malte. Účastníci tejto dielne už dostali podľa jeho slov aj domácu úlohu.

Pozrite si video z minuloročných jubilejných Letáv

Letavy sú však aj o hudbe. Tento rok sa na nich predstavia Zari & Transpolune, Thedeus White, Janko Kulich & Koegium, Nany Hudák & SHZ, Pappylon, Martin Geišberg & Daniel Špiner, Moody Blue Moon a Ján Fiala & Štefan Szabó. Utorok, 9. augusta, je naplánovaný aj krst románu Petra „Kefa“ Šranka: Múzofil. A aké by to boli Letavy bez Maskabálu?! V poradí 31. ročník tábora bude v prípade Maskabálu sladký, a to vďaka téme, ktorou sú Múčniky. Takže ak stretnete na Letavách živý koláč, nič sa nedeje 🙂
Letavy

Sobota, 13. augusta, bude tradične patriť prezentácii jednotlivých dielní, po ktorej bude nasledovať zábava až do rána bieleho, kedy príde pre Letavákov snáď to „najneočakávanejšie“, Rozlúčky a Plačky. Tie v nedeľu, 14. augusta, ukončia 31. ročník letného umeleckého tábora.

Bližšie informácie o Letavách nájdete aj na webstránke tábora alebo na Facebook-u.

LETAVY organizuje Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou v R. Sobote. S podporou Fondu na podporu umenia.

Zdroj: Rimava.sk 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross