No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LETAVY: Odštartoval okrúhly ročník letného umeleckého tábora

perex-letavy-taborUmelcom a všetkým priaznivcom umenia sa začali pracovné prázdniny. V nedeľu, 9. augusta, odštartoval tridsiaty ročník známeho letného umeleckého tábora, Letavy, ktorý potrvá do 16. augusta. V príjemnom prostredí rekreačného strediska Kokava-Línia sa záujemci budú môcť v 14-tich dielňach venovať kresbe, maľbe, keramike, umeleckému kováčstvu, batike a textilu, umeleckej fotografii, bábkarskej a hereckej tvorbe, tanečnej, hudobno-textárskej tvorbe, stand up commedy, animovanému filmu či tvorbe z odpadu.

Ako Rimava.sk informoval zakladateľ Letáv Marian Lacko, v tábore je aktuálne približne tristo účastníkov. „Počas týždňa pricestujú ešte ďalší, ktorí si vybrali v práci dovolenky,“ doplnil Lacko a zároveň dodal, že na Letavách sú aj účastníci zo Švédska, Česka, Nórska, Francúzska či Rakúska.

Letavy-plagátPodľa jeho slov prvý deň dopadol veľmi dobre. V podvečer vystúpila aj rodáčka z Rimavskej Soboty Zuzana Mikulcová so svojou kapelou. Medzi ďalšie skupiny, ktoré sa predstavia počas „letavského týždňa“ patria aj LA3NO Cubano, Balkansambel, Alalya, ale aj René Lacko & Down Town či Martin Geišberg a Dano Špiner.

V stredu večer sa účastníci môžu tešiť aj na Výpredaj nápadov, ale aj na tradičný letavský Maskabál, tentoraz v štýle tridsiatych rokov.

Novinkou v tábore je letavský rozhlas, LETArádio, ktorý podľa Lacka vysiela trikrát do dňa v desať minútových vstupoch. Nechýba ani bezplatné telefonovanie do celého sveta prostredníctvom známeho ĽaĽafónu.

Kúsok z jubilejného tridsiateho ročníka tábora si každý návštevník bude môcť odniesť so sebou v podobe vlastnoručne vyrazenej mince. „Na Letavách budeme raziť vlastný deravý groš, ktorý návštevníci môžu nosiť všade so sebou ako spomienku,“ podotkol Lacko.

Bližšie informácie o Letavách nájdete aj na webstránke tábora alebo na Facebook-u.

LETAVY organizuje Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou v R. Sobote. S podporou Ministerstva kultúry SR.

titulka

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Imrich Kopec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross