No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Letné podujatia v Knižnici Mateja Hrebendu: voňavé remeslo aj silné divadelné emócie

22. júla 2025 | | |  | 
Zdroj: Rimava.sk

Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote pripravila na nadchádzajúce dni dve podujatia, ktoré spoja tradičné remeslá s aktuálnymi spoločenskými témami. Nádvorie knižnice sa tak na dva letné večery premení na tvorivý aj kultúrny priestor.

Voňavé tvorenie už v utorok popoludní

V stredu 23. júla o 16:00 sa na nádvorí knižnice uskutoční remeselné podujatie Voňavé tvorenie, venované histórii a výrobe mydla. Podujatie je súčasťou projektu Zabudnuté remeslá 3 a je určené pre deti, rodičov aj starých rodičov.

Článok pokračuje pod reklamou


Pod vedením lektorky Judit Popovics sa návštevníci dozvedia o vývoji mydlárstva a budú si môcť vlastnoručne vyrobiť originálne kúsky. Tvorivá dielňa prebieha v maďarskom jazyku a vznikla s podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Divadelné predstavenie Stanica v stredu večer

Vo štvrtok 24. júla o 20:00 prinesie Divadelný súbor Alterna pri Základnej umeleckej škole v Rimavskej Sobote na nádvorie knižnice inscenáciu Stanica. Autorská hra pod režijným vedením Mariana Lacka sa venuje aktuálnej téme odchodu mladých ľudí zo Slovenska a ponúka hlboký pohľad na dôvody, emócie aj vnútorné konflikty, ktoré tento krok sprevádzajú.

Predstavenie ponúka priestor na zamyslenie sa nad tým, čo znamená ostať, a čo znamená odísť.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross