No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Otvorili sa letné terasy, boli sme sa na ne v meste pozrieť

Pondelok 26. apríl je dňom, keď sa po mesiacoch zatvorenia reštaurácií z dôvodu pandemických opatrení znova otvorili aspoň ich terasy. Šli sme sa pozrieť do ulíc Rimavskej Soboty, ktoré prevádzky svoje terasy sprístupnili a aký je o ne záujem.

Pri obchodnom dome Tesco sme našli otvorené dve terasy, na jednej sedeli iba dvaja ľudia, na druhej boli obsadené tri stoly. Podobne pri troch stoloch sedeli zákazníci aj na terase prevádzky, ktorá sídli v budove Kruháč.

Otvorenú, avšak prázdnu terasu sme našli pri obchodnom centre RS Park a ďalšiu priamo na Hlavnom námestí. Zároveň je tam aj jedinou, žiadna iná terasa dnes ráno ešte na námestí otvorená nebola. Ďalšie dve však boli na Ulici SNP.

Článok pokračuje pod reklamouOtvoreniu terás prialo aj počasie, keďže je pekný slnečný, hoci nie príliš teplý deň. Podľa platných nariadení by počas sedenia na terasách ľudia mali mať celý čas na tvári rúško, okrem nevyhnutného času na konzumáciu jedál a nápojov. Toto nariadenie však takmer nikto nedodržiaval, skoro všetci sedeli na terasách bez prekrytia dýchacích ciest. Nejde o prekvapenie, podobné správanie odborníci očakávali a upozorňovali, že môže prispieť k opätovnému nárastu šírenia COVID-19.

Jednu fotku máme aj z Revúcej. Ide o predajňu zmrzliny v centre mesta.

Ako štátni predstavitelia informovali minulý týždeň, interiéry reštaurácií zostávajú ešte zatvorené, otvorenie sa týka vyslovene vonkajších priestorov a terás. Konzumácia je navyše povolená len posediačky. Medzi stolmi musia byť minimálne dvojmetrové rozostupy. Vyhláška hygienikov však neobmedzuje počet osôb sediacich za jedným stolom a ani to, či majú byť z jednej domácnosti, keďže podľa nich by bolo ťažko kontrolovateľné.

Foto: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross