No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Letné tvorivé dielne v GMOS zabavia deti počas celého týždňa

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote (GMOS) si pre deti od 8 do 14 rokov pripravilo letné tvorivé dielne. Počas jedného týždňa od 3. do 7. augusta 2020 sa naučia rôzne tradičné, ale i moderné remeselné techniky.

Týždeň plný remesiel

Ako Rimava.sk informovala Magdaléna Kantorová z GMOS, dielne budú každý deň od 7:30 do 16:00. Zakaždým je pre deti pripravený iný program. Napríklad v pondelok na ne doobeda čaká tkanie na veľkých krosnách, výroba švihadiel, tkanie na malých krosienkach a výroba cigánskych tkaničiek. Poobede si vyskúšajú napríklad výrobu lapačov snov. „Je to 3. ročník detských letných tvorivých dielní. Pozvanie prijalo množstvo lektorov, čomu sa veľmi tešíme,“ povedala Kantorová.

Článok pokračuje pod reklamouProgram je naozaj bohatý. V utorok naučí hrnčiarka Danka Bakšová deti pracovať na hrnčiarskom kruhu. Vyskúšajú si aj zdobenie drevených šperkovníc servítkovou technikou. Po dobre zvládnutej práci ich čaká ešte návšteva Gemersko-malohontského múzea. V stredu budú svoje hlinené výrobky vypaľovať, zabaví ich aj pletenie košíkov z pedigu s Jarkom Zvarom a práca s drevom s Milanom Stierankom. Deň v dielňach ukončia hrami a výrobou mydielok s papierovými škatuľkami.

Vo štvrtok doobeda si na chvíľu oddýchnu v Mestskej záhrade. Poobede ich čaká výroba bičov a kapsičiek s Ľubomírom Majanom. Taktiež si budú môcť ozdobiť medovníky. Letné tvorivé dielne v GMOS zakončia deti v piatok, a to vyšívaním obrázkov a výrobou šperkov z korálok. Vyskúšajú si aj enkaustiku – maľovanie voskom a výrobu stromčekov šťastia.

„Sme veľmi radi, že letné tvorivé dielne sa tešia veľkej obľube. Veríme, že aj tento rok bude úspešný a detičky budú odchádzať spokojné,“ dúfa Magdaléna Kantorová.

Detské letné tvorivé dielne sú realizované v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross