No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V rimavskosobotskom Dome smútku bude posledná rozlúčka s Ľ. Majanom, folkloristom a výrobcom bičov

17. mája 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – V Dome smútku v rimavskosobotskom cintoríne bude v utorok 18. mája 2021 o 14:00 posledná urnová rozlúčka s folkloristom a bičiarom Ľubomírom Majanom. Smútočné oznámenie zverejnilo mesto na svojej oficiálnej internetovej stránke rimavskasobota.sk.

Bol to šikovný remeselník, výrobca bičov, pracoval aj pre Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV). Nám chodieval na rôzne podujatia robiť lektora, bičiara, jazdieval s našimi súbormi aj na zájazdy. Bol zanieteným členom našej komunity a vždy bol ochotný pomôcť,“ uviedla pre Rimava.sk Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka Gemersko-malohontského osvetového strediska pre folklór.

Článok pokračuje pod reklamouZaujímavosťou podľa nej je, že tomuto remeslu sa naučil od syna, pričom zvyčajne to býva opačne. „Pracoval nielen s kožou, ale tradičným spôsobom vyrábal aj poriská bičov, teda ich zdobil cínovaním,“ dodala Zvarová s tým, že práve v tomto roku o ňom chceli nakrútiť film, v ktorom by ho predstavili ako bičiara. „Film napokon natočíme, ale už len s jeho synom,“ dodala.

Rodine, pozostalým a všetkým blízkym Ľubomíra Majana vyjadruje redakcia Rimava.sk úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke.

Foto: Rimava.sk; smútočné oznámenie: rimavskasobota.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross