No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lučenčan obvinený z dvojnásobnej vraždy ostáva vo väzbe

31. decembra 2014 | |  | | | |

ilustračné fotoZa dvojnásobnú vraždu stíhaný 38-ročný Samuel Š. z Lučenca ostáva vo väzbe aj po podaní obžaloby. Včera o tom rozhodol Okresný súd v Banskej Bystrici, ktorý vyhovel návrhu prokurátora, že dôvody väzby trvajú. Rozhodnutie je právoplatné.

Dvojnásobnú vraždu podľa obžaloby spáchal viackrát trestaný Samuel Š. v polovici júna tohto roku. V rodinnom dome na Nábrežnej ulici v Lučenci po predchádzajúcej hádke dobodal 65-ročného obyvateľa domu Emila H. a jeho spolubývajúcu 40-ročnú Katarínu B. Motívom bolo získanie finančného prospechu. Obvinený po vražde z domu obetí ukradol LCD televízor, DVD prehrávač, mobilný telefón a z dvora aj Škodu Felicia. Ukradnuté veci policajti neskôr zaistili. Pri vražednom útoku bol Samuel pod vplyvom pervitínu. V prípravnom konaní tvrdil, že zavraždený Emil sa na neho zaháňal nožom a nechcel ho pustiť z domu, kým mu nevráti peňažný dlh. On mu nôž vytrhol z ruky a bodol ho do krku. Vtedy Samuela napadla Katarína, aby mu bránila v útoku na Emila. Emilovi útočník zasadil pätnásť bodných a rezných rán do hlavy, krku, hrudníka a ďalších častí tela. Rovnaké poranenia spôsobil útočník aj Kataríne. Obaja napadnutí podľahli zraneniam na mieste činu. Po vražde Samuel zamkol dom a odišiel s kamarátmi do Viedne. Mobil si ponechal, ostatné veci predal kamarátom. Predtým, ako ho zadržala polícia, sa Samuel bodol do hrudníka a museli ho hospitalizovať. Sudca pre prípravné konanie obvineného vypočul a o vzatí do väzby rozhodol priamo v nemocnici v Lučenci.

Za obzvlášť závažný zločin vraždy, z toho v jednom prípade chránenej osoby, hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. V minulosti bol trestaný prevažne za majetkovú a násilnú trestnú činnosť.

Zdroj: SITA

Súvisiace články:
Samuela, obvineného z dvojnásobnej vraždy, vzali do väzby. Sudca rozhodol v nemocnici
Objasnili vraždu v Lučenci. Samuel obete dobodal, potom ukradol televízor aj auto
V rodinnom dome v Lučenci našli dve mŕtvoly


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross