No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Mesto sa s firmami dohodlo na dobudovaní Námestia republiky

8. augusta 2013 |  | | |

namestie-lucenecNámestie republiky v Lučenci by do konca roka 2015 malo dostať svoju definitívnu podobu s novou budovou nákupno-spoločenského centra. Umožniť to má dohoda mesta s firmami Horn invest a Galéria LC o predaji pozemkov pod plánovanú budovu.

Ako pripomenula hovorkyňa mesta Lučenec Mária Bérešová, dve tretiny takmer dvojhektárovej plochy námestia už mesto zrekonštruovalo za prostriedky z eurofondov a z vlastného rozpočtu, nedoriešená zostala zvyšná tretina v severozápadnej časti námestia. Z nej mesto v roku 2010 predalo firme Horn invest za takmer 557-tisíc eur 4 281 štvorcových metrov za účelom vybudovania nákupno-spoločenského centra s podzemnými garážami a parkoviskami. Nový vlastník mal začať výstavbu najneskôr do dvoch rokov od podpisu zmluvy a kolaudačné konanie najneskôr do piatich rokov. Bývalý primátor však neskôr podpísal dodatok zmluvy, podľa ktorého firme za nedodržanie termínov nehrozia žiadne sankcie.

Podľa aktuálnej dohody kúpi pozemok od Horn investu, na ktorý má mesto predkupné právo, firma Galéria LC a mesto jej zároveň predá ďalších 4 216 štvorcových metrov námestia. Mesto svoj súhlas s prevodom pozemku z Horn investu na Galériu LC podmieňuje splnením niekoľkých podmienok. Nový majiteľ bude povinný začať s výstavbou nákupno-spoločenského centra najneskôr do októbra 2014, inak bude musieť pozemok vrátiť mestu za jeho obstarávaciu cenu s odrátaním pokuty 100-tisíc eur. Najneskôr do decembra 2015 bude musieť predložiť mestu kolaudačné rozhodnutie k stavbe, inak zaplatí pokutu 100-tisíc eur. Podmienkou mesta je aj preloženie fontány na náklady kupujúceho do oddychovej časti námestia a zabezpečenie podzemných parkovacích miest.

Zmluvu, ktorú obe firmy a mesto na základe dohodnutých a mestským zastupiteľstvom schválených podmienok majú podpísať, aktuálne pripravujú právnici. „Veríme, že po dvojročnom úsilí, po mnohých rokovaniach a hľadaní riešení, sa nám podarí s presnými podmienkami konečne zabezpečiť, aby naše námestie plnilo tú funkciu, ktorú mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo v roku 2010,“ dodala Bérešová.

Zdroj: SITA


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross