No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Neďaleko mesta majú opravovať vodnú nádrž za viac ako milión eur

Neďaleko Lučenca majú vypúšťať vodnú nádrž Ľadovo, v najbližších mesiacoch sa má dočkať rekonštrukcie. Stavba má byť financovaná zo štátneho rozpočtu vo výške viac ako 1,3 mil. eur. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák, objekt je zastaraný a opotrebovaný. „Betónová konštrukcia združeného funkčného objektu vykazuje v súčasnosti značné opotrebenie, ktoré nie je možné sanovať bežnou opravou,“ uviedol hovorca vodohospodárov. Kto bude práce realizovať, budú podľa neho vedieť po vyhodnotení a ukončení súťaže, ktorá bola vyhlásená v septembri minulého roka. „V tejto chvíli sa nedá určiť presný čas na vypustenie nádrže a samotnej rekonštrukcie,“ doplnil Bocák a ubezpečil, že problém nádrže neobmedzuje jej súčasné využívanie. Rybári si tu ale po výlove, zrejme v najbližších týždňoch, nezachytajú viac ako jeden rok, práce by mali podľa hovorcu trvať približne 12 mesiacov.

Realizácia rekonštrukcie vodnej stavby je podľa Bocáka delená na dva stavebné objekty. „Prípravu staveniska, ktorá zahŕňa odstránenie nánosov, vybudovanie prístupovej komunikácie, dočasné odstránenie hrádze v úseku približne 54 metrov a jestvujúceho združeného funkčného objektu,“ ozrejmil plánovanú rekonštrukciu hovorca. Jej súčasťou má byť aj obtok na prevedenie vody počas výstavby. Postavený má byť podľa Bocáka nový bezpečnostný priepad, dnová výpusť odtokovej štôlne a vývaru.

Nádrž o rozlohe približne 26 ha je súčasťou oddychovej zóny, ktorá leží na Tuhánskom potoku. Má 54 rokov a slúži na transformáciu povodňovej vlny, vyrovnávanie prietokov pod nádržou a športové rybárstvo.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross