No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Radnica je mesiac pred dokončením, v projekte nepočítali s nečakanými prácami

radnica-lucenecViac ako dvojmiliónová rekonštrukcia historickej budovy Radnice v Lučenci je mesiac pred dokončením. Počas opráv sa však vyskytli nepredvídateľné stavebné práce, s ktorými sa v projekte nepočítalo. „Ide o odstránenie oporného múru či drenáž dvornej časti,“ informovala Rimava.sk hovorkyňa Lučenca Michaela Hrnčiarová.

Otázkou nepredvídateľných stavebných prác sa poslanci mestského zastupiteľstva v Lučenci zaoberali aj na svojom uplynulom rokovaní. Podľa materiálov na rokovanie boli výdavky na nepredvídateľné práce vo výške viac ako 190 tis. eur schválené.

Ako ďalej Hrnčiarová uviedla rekonštrukcia sa týka aj exteriéru a interiéru budovy. „Celú rekonštrukciu má na starosti firma Simkor, Banská Štiavnica,“ priblížila hovorkyňa a dodala, že po dokončení prác bude Radnica využívaná na kultúrne a spoločenské účely, bude tam zriadené múzeum a galéria mesta Lučenec.

Historická budova Radnice bola v 90-tych rokoch 20. storočia sídlom mestského úradu. Slúžila aj ako sobášna sieň. Po presťahovaní úradu sa v jej priestoroch konali aj svadby.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google Earth

Súvisiace články
LUČENEC: Radnicu čaká viac ako dvojmiliónová rekonštrukcia


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross