No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Radnicu čaká viac ako dvojmiliónová rekonštrukcia

radnica-lucenecHistorická budova Radnice v Lučenci sa po rokoch chátrania dočká opravy. Rekonštrukcia vo výške viac ako dva milióny eur bude realizovaná prostredníctvom nenávratného finančného príspevku Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Mesto Lučenec bude spolufinancovať projekt piatimi percentami z celkových oprávnených výdavkov. Rimava.sk o tom informovala Michaela Hrnčiarová, hovorkyňa mesta.

Ako ďalej uviedla ministerstvo poskytne na realizáciu projektu finančný príspevok vo výške približne 2 mil. 200 tis. eur. Celkové náklady na realizáciu projektu predstavujú podľa hovorkyne viac ako 2 mil. 380 tis. eur, oprávnené náklady sú vo výške 2 mil. 350 tis. eur.

Podľa jej slov sa rekonštrukcia Radnice ešte nezačala. „Čaká sa na schválenie procesu verejného obstarávania, aby sa mohla podpísať Zmluva o dielo so zhotoviteľom,“ uviedla Hrnčiarová a zároveň dodala, že plánované ukončenie opravy stavby je do 30. októbra 2015. Počas celej rekonštrukcie bude podľa hovorkyne čiastočne uzatvorená ulica Dr. Herza.

„Budova po ukončení rekonštrukcie bude využívaná na kultúrne a spoločenské účely, bude tam zriadené múzeum a galéria mesta Lučenec,“ povedala hovorkyňa.

Historická budova Radnice bola v 90-tych rokoch 20. storočia sídlom mestského úradu. „Slúžila aj ako sobášna sieň. Po presťahovaní úradu sa v jej priestoroch konali aj svadby,“ poznamenala na záver Hrnčiarová.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google Earth


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross