No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Vozový park mestskej polície sa rozšíri o nové hybridné auto

14. augusta 2022 | | |  | 

LUČENEC – Mesto Lučenec plánuje kúpiť nové auto pre mestskú políciu. Samospráva vyhlásila výzvu na predkladanie ponúk na nákup hybridného vozidla. Ako pre portál Novohradské.sk ozrejmil hovorca mesta Andrej Barančok, dôvodom nákupu hybridu je zodpovedný prístup k životnému prostrediu.

Na nové auto v rozpočte vyčlenili 20-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou.


„Mestská polícia Lučenec má v súčasnosti k dispozícií tri služobné motorové vozidlá. Najstaršie vozidlo, Opel Astra, má rok výroby 2006 a v súčasnosti sa využíva väčšinou na prevoz odchytených psov. Keďže ide o kombi, používa sa aj ako náhradné vozidlo v prípade opravy ďalších služobných áut. Ďalšie vozidlo, Kia Ceed s rokom výroby 2017, má v súčasnosti najazdených už viac ako 200-tisíc kilometrov v mestskej premávke, čo značne zaťažuje motor vozidla,“ ozrejmil Barančok.

Lučenskí policajti už na jednom hybridnom aute jazdia. Od roku 2020 majú k dispozícii Toyotu Corollu. Tá sa v premávke osvedčila, čo prispelo k rozhodnutiu rozšíriť vozový park o ďalší hybrid.

„Takáto prevádzka vozidla je úspornejšia a ekologickejšia, nakoľko chráni aj životné prostredie. Napriek tomu, že vozidlo bolo zakúpené v roku 2020, je už na ňom najazdených 96-tisíc kilometrov. Z dôvodu plnenia zákonom a mestom uloženým úlohám aj efektívnemu vynakladaniu finančných prostriedkov mesta, je nutné časom pristúpiť k obnove vozového parku,“ dodal Barančok.

Záujemcovia môžu ponuky predložiť najneskôr do 15. augusta.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross