No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lučenecká artézska studňa prejde obnovou, mesto získalo dotáciu

Vizualizácia projektu lučeneckej artézsky. Zdroj: mesto Lučenec

LUČENEC – Vďaka získanému grantu má byť artézska studňa na Ulici Z. Nejedlého čistejšia a krajšia. Mesto Lučenec bolo úspešné v 14. edícii grantového programu ,,Vy rozhodujete, my pomáhame“, ktorý organizuje spoločnosť Tesco a partnerom programu je Nadácia Pontis.

Ako uviedla samospráva na sociálnej sieti, o víťazovi projektu rozhodla verejnosť svojím hlasovaním v hypermarkete Tesco v Lučenci.

Článok pokračuje pod reklamou


"Mesto získalo na svoj projekt dotáciu vo výške 1 300 eur, ktorú plánuje využiť na vyčistenie a zveľadenie priestoru okolo studne. Taktiež postavíme drevenú pergolu, ktorá prekryje celú studňu. Pergola bude zároveň slúžiť ako opora pre popínavú rastlinu – vytvoríme zelenú strechu, pod ktorou sa budú môcť návštevníci pri naberaní vody schovať pred horúčavou," uvádza mesto.

Artézska studňa na Ulici Z. Nejedlého prešla naposledy revitalizáciou vďaka získanej dotácii v roku 2020, kedy sa ju podarilo vyčistiť, skrášliť a osadilo sa v jej blízkosti niekoľko nových prvkov.

"Medzi nimi napríklad koše na odkladanie fliaš, odpadkové koše či stojan na bicykle. Ďakujeme každému, kto hlasoval za projekt Studňa s artézskou vodou v novom šate – umiestnili sme sa na krásnom prvom mieste," dodáva mesto.

Vizualizácia projektu lučeneckej artézsky. Zdroj: mesto Lučenec

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross