No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lukáš Pelč spolupracuje so SZĽH. Navštívil 21 miest a pozýva deti na hokej

22. marca 2022 | | | | |  | 

SLOVENSKO - Lučenecký rodák Lukáš Pelč spolupracuje na projekte Hokejová republika, ktorý organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Ten sa spustil práve včera (21. marca) na Facebooku YouTube Hockey Slovakia. 

Ako Pelč povedal pre náš partnerský web Novohradské.sk, ide o 21-dielny internetový seriál, ktorý bude neskôr vysielaný aj v televízii. "Ide o seriál, ktorý promuje slovenské mestá a mládežnícky hokej. Každá časť je rozdelená na tri tretiny. V tej prvej predstavíme mesto. V druhej tretine predstavíme klub a hokejovú legendu a v tretej trénujem," povedal nám Pelč.

Článok pokračuje pod reklamou


Na záver každého videa je náborová aktivita, ako môžu rodičia deti prihlásiť na hokej. "Zväz začal masívne podporovať mládež. Znamená to, že dieťaťu platíte paušál za krúžok, ale nemúsite mu kupovať takmer žiadnu výstroj. Ideálne je, aby mal svoje korčule, všetko ostatné za symbolickú cenu požičia zväz," dodal Pelč.

Ako ďalej doplnil, s kamerami navštívil desať miest zo Slovenskej hokejovej ligy a desať miest z Extraligy. "Napríklad, v Trenčíne so mnou vystupuje Marian Hossa či Marián Gáborík. V Topoľčanoch to je Miroslav Šatan, v Liptovskom Mikuláši víťaz Stanley Cupu Martin Cibák, alebo v Poprade to bol Arne Kroták, ktorý má najviac štartov v slovenskej najvyššej súťaži," vysvetlil.

Na tomto projekte pracujú už dva roky. "Prvých šesť videí sme natočili ešte v roku 2020, ďalšie v rokoch 2021 a 2022. Prvé video vyšlo von včera s prezidentom SZĽH Miroslavom Šatanom v Topoľčanoch. Zaujímavosťou je, že ja som nikdy nehral hokej a počas natáčania som sa ho učil hrať s deťmi," konkretizoval Pelč. 


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross