No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lukostrelecký klub Bašta sa za uplynulý rok môže pýšiť bohatou zbierkou medailí

11. januára 2023 | | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Tibor Lévay

RIMAVSKÁ SOBOTA – Lukostrelecký klub Bašta z Rimavskej Soboty sa za uplynulý rok môže pýšiť bohatou zbierkou medailí z rôznych medzinárodných súťaží. Podľa slov Tibora Lévaya z Lukostreleckého klubu Bašta na 51 súťažiach získali spolu až 291 medailí.

Vďaka úspechom, ktoré v roku 2022 dokázali členovia klubu dosiahnuť, bude klub organizátorom troch súťaží s medzinárodnou účasťou – Stredoslovenský pohár (20. mája), Medzinárodné majstrovstvá Slovenska (22.-23. júla) a Mikulášsky pohár (2. decembra).

Článok pokračuje pod reklamou


"V júli budeme organizovať Medzinárodné majstrovstvá SR, kde očakávame 360 lukostrelcov, plus ich doprovody. V novom roku prvoradá úloha bude organizácia medzinárodných majstrovstiev SR, účasť na domácich a európskych súťažiach a účasť na Majstrovstvách Európy v HDH-IAA. Začiatok januára je hluché obdobie, ale koncom mesiaca by sa to malo pomaly rozbehnúť," povedal Tibor Lévay z Lukostreleckého klubu Bašta.

Úctyhodné výsledky dosiahli na rôznych súťažiach doma či v zahraničí. Z Majstrovstiev sveta v Slovinsku si odniesli štyri zlaté priečky, jedenkrát striebornú, dvakrát bronzovú, umiestnili sa aj na šiestom, desiatom a pätnástom mieste. V skupinovej súťaži sa im darilo s umiestnením na treťom mieste, štyrikrát na piatom a štyrikrát na siedmom mieste.


Tiež vás môže zaujímať: Lukostreľba mu učarovala už v detstve. Zo súťaží si spoločne s klubom odnáša cenné kovy. Čo má Tibor Lévay na tomto športe najradšej?


Na európskom pohári Grand Prix 202 HDH-IAA v Rimavskej Sobote a Zlíne získali lukostrelci osem prvých miest, dve druhé, tri tretie, jedno štvrté, jedno piate a jedno ôsme miesto. Z medzinárodných majstrovstiev rôznych (MMRK) si odniesli 59-krát prvé miesto, 20-krát druhé miesto, 15-krát tretie miesto. "Súťaže sa konali v Budapešti, Kóspallage, Tiszavasvári, Örkény, Encsencs, Spišských Vlachoch Varíne, Rimavskej Sobote, Topoľčanoch, Trnovci, Veľkých Kapušanoch, Fiľakove, Dobšinej, Hornom Húšti," priblížil Lévay.

Na majstrovstvách Slovenska v Spišských Vlachoch si z klubu vybojovali šesť prvých miest, jedno druhé miesto, dve tretie a trikrát štvrté až desiate miesto. V pohárových súťažiach si dokázali vysúťažiť až 92 prvých miest, 34 druhých a 23 tretích miest. V regionálnych súťažiach sa osemkrát umiestnili na prvom a dvakrát na treťom mieste.

Členovia Lukostreleckého klubu Bašta si teda v roku 2022 vysúťažili a vybojovali až 291 medailí – 186 zlatých trofejí, 59 strieborných priečok a 46 bronzových umiestnení.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross