No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lyžiarsku sezónu v regióne zachraňuje najmä umelý sneh

ilustračné fotoPosledná zima lyžiarskym strediskám na okolí veľmi nepriala, ani tentokrát nemôžu hovoriť o ideálnej sezóne a bohatej snehovej nádielke, prevádzku rozbehli najmä vďaka technickému snehu a neskôr, ako by si želali. Aktuálne sa však na väčšine zjazdoviek tešia dobrým podmienkam, ktoré si v týchto dňoch užívajú najmä školáci na lyžiarskych kurzoch.

V stredisku Kokava Línia sú v prevádzke všetky vleky, okrem malého lanového. Ťahajú denne, v piatok a v sobotu tu na lyžiarov čaká aj večerné lyžovanie. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol vedúci strediska Attila Gálik, na včera ráno snežilo, aktuálne majú zhruba 30 centimetrov snehu, ak to dnes počasie dovolí, plánujú aj zasnežovať. "Tento rok je to o čosi lepšie ako vlani," zhodnotil nateraz sezónu vedúci strediska, ktorý však priznal, že si vie predstaviť aj omnoho lepšiu zimu. Návštevnosť je podľa jeho slov vyššia najmä cez víkend, no ani počas týždňa zatiaľ nemajú núdzu o lyžiarov, po prázdninách sú na svahoch školáci. Bežkári by si však na Kokave neprišli na svoje, Gálik potvrdil, že sneh je len na zjazdovkách, toho prírodného zatiaľ nie je dosť.

Na Skorušinej pri Klenovci je na lyžovačku zo strany prevádzkovateľov všetko pripravené. Počasie však nespolupracuje, v tomto stredisku sú totiž odkázaní len na prírodný sneh.
Od začiatku roka sa lyžuje aj na Látkach, v stredisku, ktoré prevádzkuje roľnícke družstvo. Podľa slov predsedu Jána Pisára sú podmienky dobré, k 20 centimetrom technického snehu pripadlo približne sedem až osem centimetrov prírodného. Ako povedal, v prevádzke sú oba vleky, na svahu je aktuálne škola. Vlani tu podľa jeho slov ťahali len dvanásť dní, priali by si preto lepšiu sezónu.

V neďalekom stredisku Látky- Hotel Royal prevádzku v týchto dňoch prerušili. Ako informoval manažér hotela Ivan Matejka, lyžovalo sa od 5. januára do soboty, teraz však čakajú na lepšie podmienky. Aktuálne hlásia päť centimetrov prírodného a približne rovnakú vrstvu technického snehu. Technika aj personál je v pohotovosti, akonáhle to bude možné, lyžovačka pokračuje, potvrdil manažér hotela.

Lyžiarsky kurz v týchto dňoch hostia na Zbojskej, kde sa s lyžovačkou začalo od 1. januára, hoci už na Silvestra bol svah v skúšobnej prevádzke. Podľa slov vedúceho zariadenia Andreja Dianiša sú podmienky dobré, majú 20 až 25 centimetrov technického snehu.

Vo Veporských vrchoch hlási veľmi dobré podmienky Ski Čierny Balog, so 40-50 centimetrami technického snehu, lyžuje sa aj v Ski Centre Košútka pri Hriňovej, cez deň, aj večer.

Skorušiná

Skorušina pri Klenovci

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross