No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lyžiarsku sezónu v regióne zahájili neskôr, k technickému snehu pribudol už aj prírodný

Kokava – Línia-holidayinfoLyžiarska sezóna v regióne Rimavskej Soboty začala túto sezónu opäť neskoršie ako po minulé roky. Umelé zasnežovanie v regióne umožnili až mínusové teploty koncom roka, po Novom roku pribudol už aj prírodný sneh. Od utorka, 5. decembra, sa lyžuje v stredisku Kokava – Línia. Ako ďalej Rimava.sk informoval jeden z konateľov Ski-centrum Kokava, Attila Gálik, v prevádzke sú od včera tri vleky a okrem denného lyžovania ponúkajú aj večerné lyžovanie počas celého týždňa. „Začali sme pozdejšie ako minulú sezónu, nedalo sa nám skôr zasnežovať,“ povedal Gálik, podľa ktorého aktuálne majú na svahu 30-35 centimetrov snehu. Ako poznamenal, vlek „Strojár“ nie je v prevádzke. Stredisko Kokava sa nachádza približne 40 kilometrov od Rimavskej Soboty.

Približne o 10 kilometrov ďalej na Látkach – Prašivej sa zatiaľ nelyžuje. „Dnes nám tu sneží, ale podmienky na svahu zatiaľ nie sú dostačujúce,“ uviedli pre Rimava.sk na recepcii Hotela Royal. Začiatok sezóny by však mohlo ovplyvniť priaznivé počasie.

Rekreačné stredisko Zbojská s 350 metrovým vlekom oficiálne zahájilo sezónu 3. januára. Ako Rimava.sk ďalej informoval vedúci prevádzky strediska SKI Zbojská, Miloš Alberty, momentálne majú približne 30 centimetrov umelého snehu. „Ešte 29. decembra sa nám nedalo zasnežovať, začali sme až o deň neskôr,“ povedal a dodal, že snehové podmienky boli dočasne obmedzené na približne dve tretiny zjazdovky, čo ale dnes dosnežia a k dispozícii bude už celý kopec.

V rekreačných oblastiach Bánovo a Rejkovo pri Tisovci či Skorušiná pri Klenovci nemajú dostatok prírodného snehu, a keďže v týchto strediskách nemajú snežné delá, podmienky na lyžovanie nie sú zatiaľ vhodné.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Holidayinfo


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross